Nowy Targ
Kultura
Koncert BOHEMA TRIO – Nowy Targ
Autor: Piotr Kyc
11 grudnia w sali Hotelu Ibis miał miejsce koncert zespołu BOHEMA TRIO w składzie: Jagoda Prucnal-Podgórska – skrzypce, Anna Prucnal-skrzypce, Jacek Podgórski- wiolonczela. Artyści są laureatami licznych konkursów krajowych i zagranicznych m.in. w Nowym Jorku, Wiedniu, Rzymie i Moskwie. Występowali na wielu festiwalach muzycznych. Współpracowali z zespołem Sinfonietta Cracovia podczas nagrywania dwóch płyt, nominowanych do nagrody Fryderyka.
Program koncertu:
Antonio Vivaldi Le Quatro stagioni, Pory roku ”Zima”,
Wolfgang Amadeus Mozart , Eine kleine nachtmuzik, 4 części.
W sali Hotelu Ibis zabrzmiała również muzyka skomponowana przez Andrzeja Krauzowicza specjalnie dla zespołu Bohema Trio! Były to kompozycje : Mazurek „Dziki”, Scherzo „Żarcik”, Tango „Sentimento”
Organizatorem koncertu było Towarzystwo Muzyczne Podhala w Nowym targu
- Magnes Folk na lodówkę I
Magnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...7 zł - „Baby i Dezerterzy”
Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...40 zł - Magnes Folk na lodówkę VIII
Magnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...7 zł



