PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2009 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Rozmaitości

Najmłodsi nowotarżanie z życzeniami

Poniedziałek, 28 grudnia 2009 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikTradycyjnie już przed Świętami Bożego Narodzenia w Urzędzie pojawiali się mieszkańcy i przedstawiciele różnych organizacji i instytucji z życzeniami świątecznymi. Wszystkie były miłe, ale te składane przez najmłodszych nowotarżan – szczególnie cieszyły.


Dzieci przynosiły własnoręcznie wykonane stroiki świąteczne i inne upominki. W sekretariacie i u Burmistrzów zawitały m.in. dzieci z przedszkola Sióstr Serafitek, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 3, a także harcerze, którzy przynieśli Betlejemskie Światełko.
Dzieci w Nowym Targu są traktowane ze szczególną troską. - To miasto dzieci, miasto ludzi młodych. Chcemy o nich specjalnie zadbać, włącznie z tymi rzeczami, które zamierzamy wybudować – mówi Burmistrz Marek Fryźlewicz. - Mamy zmodernizowane szkoły, cały czas poprawia się ich standard. Budujemy szkołę, budujemy pełnowymiarową halę sportową, myślimy także o dzieciach z rodzin z problemami społecznymi, duża część środków z pomocy społecznej jest przeznaczana dla rodzin wielodzietnych.
Wszyscy najmłodsi witani byli drobnym, słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Sekretariat.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Falkon szklany IFalkon szklany IFalkon szklany w postaci sześcianu z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, szerokość 10 cm.
    80 zł
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość ok. 31...
    130 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.