PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Rozmaitości

Setne urodziny pani Weroniki Stopki

Wtorek, 12 stycznia 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikWeronika Stopka, wieloletnia nauczycielka, mieszkanka Nowego Targu ukończyła 10 stycznia sto lat życia. Z tej okazji udali się do niej Zastępca Burmistrza Eugeniusz Zajączkowski i Przewodniczący Rady Miasta Lesław Mikołajski z kwiatami i listem od Burmistrza Marka Fryźlewicza i samego Przewodniczącego.


- Z okazji przypadającej setnej rocznicy Pani urodzin składamy w imieniu samorządu Miasta Nowego Targu oraz własnym serdeczne gratulacje oraz najlepsze życzenia. Gratulujemy tak pięknego jubileuszu i przeżycia całego wieku, który był dla Polski, Podhala i Nowego Targu czasem ogromnych przemian, prób i doświadczeń dziejowych, żeby wspomnieć tylko o dwóch wojnach światowych, trudnych czasach powojennych i ostatnich latach, w których Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Życząc Pani dalszych, oby jak najdłuższych lat przeżytych w zdrowiu i błogosławieństwie bożym pozostajemy z wyrazami szacunku – napisali w liście gratulacyjnym Burmistrz i Przewodniczący.
Weronika Stopka z zawodu jest nauczycielką. Przepracowała w nim 61 lat – od dziewiętnastego roku życia, aż do osiemdziesiątki. Setne urodziny spędziła z rodziną w restauracji „U Borzanka”, niedaleko której mieszka. Bukiet kwiatów od władz miasta znalazł swoje miejsce obok wielu innych, które dostała z okazji setnych urodzin. Jubilatka otrzymała także medal pamiątkowy 660-lecia miasta. Była nieco zaskoczona wizytą władz miasta.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VILudowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria zaprojektowana...
    145 zł
  • Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek z tkaniny, koralików metalowych. Obwód 52 cm. Wlk. Wisiorka 10/8 cm
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.