PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728 »

Nowy Targ

Rozmaitości

Historia medycy krakowskiej

Wtorek, 9 lutego 2010 r.
Autor: Marcin Kudasik

Historia medycy krakowskiej5lutego 2010 w siedzibie Euroregionu „Tatry” odbył się wykład dotyczący historii medycy krakowskiej, wygłoszony przez Leszka Mazana, Mieczysława Czumę i Katarzynę Siwiec połączony z promocja ich książki pt: „Madame wkładamy dziecko z powrotem”. Książka traktuje o ponad 600 letniej historii medycyny krakowskiej, której początkiem było otwarcie Akademii Krakowskiej, z jednym z jej pierwszych wydziałów - lekarskim.


Autorzy książki na serio i z przymrużeniem oka przytoczyli postacie największych sław polskiej medycyny, liczne odkrycia, które miały miejsce w Krakowie oraz krakowskie plotki i anegdoty ze świata medycyny.
Na temat ksiązki wypowiedzieli się także profesor Andrzej Wysocki z II Kliniki Chirurgii UJ oraz wicestarosta nowotarski Maciej Jachymiak, który też wygłosił krótką historię medycyny w Nowym Targu.
Piątkowemu spotkaniu towarzyszyła także wystawa zdjęć ze zbiorów Dr Wita Radwańskiego ukazująca nowotarski szpital i ludzi z nim związanych na przestrzeni blisko 100 lat jego istnienia.
Promocja książki, znakomity wykład o medycynie krakowskiej, wystawa zdjęć połączone z występem nowotarskiego zespołu New Market Jazz Band sprawiły wielką radość licznie zgromadzonej w siedzibie Euroregionu publiczności.

Organizatorami spotkania byli:

Polskie Towarzystwo Lekarskie
Okręgowa Izba Lekarska
Powiatowe Centrum Kultury
Euroregion Tatry

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm Materiał: Filc...
    70 zł
  • Torebka filcowa IITorebka filcowa IITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA -...
    160 zł
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.