PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2010 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Nowy Targ

Rozmaitości

Przedszkolaki w ratuszu

Środa, 2 czerwca 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikDzieci z Przedszkola nr 2 odwiedziły w tym roku Burmistrza Marka Fryźlewicza z okazji Dnia Dziecka. Tradycyjnie zostali przyjęci w reprezentacyjnych salach ratusza. – Od najmłodszych można się wiele nauczyć – chwali sobie te spotkania Burmistrz.


Przedszkolaki z Kowańca wystąpiły przed Burmistrzem z przygotowanym przez siebie programem artystycznym. Ale później gospodarz spotkania wymógł na nich trochę improwizacji przepytując na różne okoliczności. Poza standardowymi pytaniami np. o herb miasta, burmistrz sprawdził ich wiedzę na temat funkcjonowania samorządu. Okazało się, że kilkulatkowie mają zadziwiająco dobrą wiedzę na temat tego czym zajmuje się burmistrz miasta.

Po krótkiej rozmowie Burmistrz Fryźlewicz przekazał maluchom symboliczne klucze od miasta. Potem zaprosił na słodki poczęstunek. Tradycja spotkań Burmistrza z dziećmi w dniu ich święta sięga pierwszej kadencji Marka Fryźlewicza. Jak podkreśla, te rozmowy są dla niego pouczające. Na jednym z takich spotkań dzieci niespodziewanie zobligowały go do uruchomienia fontanny koło Miejskiego Ośrodka Kultury. W tym roku przedszkolaki pytały o dodatkowe place zabaw w mieście, ale tym razem obyło się bez zaskoczenia, ponieważ miasto planuje doposażenie takowych, m.in. w ramach modernizacji Parku Miejskiego planowanej w ramach rewitalizacji centrum miasta przy udziale środków finansowych z funduszy unijnych.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    40 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Komplet "Droga Mleczna"Komplet "Droga Mleczna"Elegancki komplet, naszyjnik z wisiorkiem, kolczyki oraz bransoletka. Nadaje się do na wieczór, do sukienki, do białej, czarnej bluzki. Może być kompletem ślubnym...
    260 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.