PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Rozmaitości

Do Nowego Targu na biegówki

Wtorek, 11 stycznia 2011 r.
Autor: Marcin Jagła

Do Nowego Targu na biegówkiJedną z ważniejszych atrakcji Nowego Targu są bez wątpienia wytyczone i utrzymywane przez nowotarski Urząd Miasta trasy biegowe, które swój początek biorą w okolicach lotniska. W zależności od warunków śniegowych specjalny ratrak przygotowuje kilka wariantów tras. Tym razem udało się pociągnąć, liczącą prawie 15 km, pętlę wokół Rezerwatu Bór na Czerwonem. Na całym odcinku można poruszać się po co najmniej dwóch, a momentami nawet czterech równoległych, i co istotne, profesjonalnie założonych torach biegowych.


Sprzyjająca aura oraz święto Trzech Króli sprawiły, że na trasy wyruszyło mnóstwo nowotarżan oraz przyjezdnych gości. Dla tych ostatnich mała wskazówka. Najlepiej zostawić samochód na samym lotnisku przy hangarach i stąd rozpocząć bieganie. Miejscowi wykorzystują nowo wybudowaną kładkę na Białym Dunajcu, zaczynają również przy moście na Al. 1000-lecia.
Nasza dzisiejsza pętla przyjęła kierunek przeciwny od tego, który będzie obowiązywał za miesiąc podczas VI Biegu Podhalańskiego. A więc na początek schodzimy z kładki nad Biały Dunajec i kierujemy się na południe wzdłuż jego brzegu. Po ok. 4 km przy zabudowaniach należących do Szaflar zmieniamy kierunek na wschodni. Niedaleko zabudowań wsi Bór znów zmieniamy orientację, tym razem na południową. Ostatecznie dobiegamy do płyty nowotarskiego lotniska i kończymy kółko albo przy hangarach albo kierujemy się do kładki.
Już 6 lutego wspomniany wyżej VI Bieg Podhalański, gdzie uczestnicy będą mieli do pokonania trasę 30, 15 lub 5 kilometrową. Korzystajmy więc z tak wspaniałych warunków do biegania, bo pogoda bywa kapryśna i może nie być już okazji do tak fantastycznego spędzania wolnego czasu, jakim bez wątpienia jest narciarstwo biegowe!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość ok. 31...
    130 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.