PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Rozmaitości

Przewodnik narciarski – autorami nowotarżanie

Sobota, 22 stycznia 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-Pawlik„Rodzinny przewodnik turystyczny – narty w Małopolsce”, taki tytuł nosi nowa publikacja wydana przez nowotarżan – Adama Perchała i Łukasza Lipkowskiego prezentująca ośrodki narciarskie w naszym województwie. – Nowy Targ na tle reszty województwa wypadł naprawdę przyzwoicie – zapewniali autorzy podczas promocji przewodnika w Miejskim Ośrodku Kultury.


Inspiracja do opisania małopolskich ośrodków narciarskich, od niewielkich wyciągów, po największe stacje zrodziła się u dwójki miłośników turystyki podczas studiów na Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Objechali oni wszystkie tego rodzaju obiekty w naszym województwie i oprócz suchych informacji na temat wyciągów zawarli oni też swoje subiektywne uwagi w formie plusów i minusów. Podczas promocji przewodnika w MOK pokusili się też o ocenę oferty Nowego Targu na tle pozostałych ośrodków.

- Byliśmy pozytywnie zaskoczeni, że Nowy Targ nie wypadł najgorzej na tle pozostałych miejscowości – powiedział Adam Perchał. - Wyszedł naprawdę bardzo przyzwoicie, pomimo że mamy tylko dwa wyciągi narciarskie, które nie są zbyt wielkie, ale mają bardzo dużo do zaoferowania. Plusami były lodowisko, stok dla saneczkarzy – wyliczał. Łukasz Lipkowski dodał, że nie bez znaczenia dla atrakcyjności miasta są trasy narciarskie w pobliżu lotniska i rosnące dzięki Justynie Kowalczyk zainteresowanie narciarstwem biegowym. Dodatkowym atutem jest nasz Bieg Podhalański.

- Cieszę się, że nowotarżanie zaczynają wydawać przewodniki, ponieważ to nie jest taka prosta sprawa, publikacja taka musi się później bronić aktualnością – powiedział poproszony o głos Burmistrz Marek Fryźlewicz.
- Narciarstwo coraz bardziej się rozwija. Dalej jest nadzieja, że Nowy Targ dołączy do tych ośrodków, gdzie będzie można jeździć na nowej stacji narciarskiej.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik z drobnych Korali rekonstruowanych oraz z przekładek - drobniutkich koralików szklanych. Obwód 49,5 cm. Średnica koralików z korala 0,7 i 0,5 cm. Zapięcie...
    65 zł
  • Wisiorek "Trójeczka​"Wisiorek "Trójeczka​"Wisiorek z trzema koralikami w groszki. Obwód 76 cm.
    50 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.