PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2011 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Nowy Targ

Rozmaitości

Karcma u Borzanka z certyfikatem

Sobota, 19 listopada 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikKarczma u Borzanka znalazła się w elitarnym gronie 42 restauracji certyfikowanych przez Małopolską Organizację Turystyczną jako karczma regionalna. We środę wieczorem w Karczmie Rzym w Suchej Beskidzkiej podczas uroczystej gali właściciele małopolskich karczm odebrali certyfikaty i specjalne tabliczki do umieszczenia na froncie budynków od prezesa MOT Leszka Zegzdy.


U Borzanka dostała certyfikat jako jedyna z Nowego Targu. Galę zdominowały karczmy zakopiańskie, chociaż warto zauważyć, że oprócz właściciela Karczmy Rzym przebranego w strój Jana Twardowskiego, na gali jako jedyni ubrani w regionalne stroje pojawili się właśnie nowotarżanie: Michał Borzęcki wraz z córką Katarzyną Petrylą prowadzącą u Borzanka oraz wnuczką Anią. Innym miłym nowotarskim akcentem był pokaz mody góralskiej przygotowany przez „Folk Design” Anety Knap.

Proces certyfikacji karczm był dość długotrwały i obejmował również niezapowiedzianą wizytę dwu - trzyosobowej komisji z MOT, która swoją tożsamość ujawniała dopiero przy zakończeniu wizyty w regionalnych karczmach. Celem certyfikacji było – co wielokrotnie podkreślali organizatorzy – podwyższenie jakości i konkurencyjności regionalnych karczm w naszym województwie, a także motywacja do wynajdowania coraz to kolejnych dań i smaków. - Ja nie pamiętam, jak byłem mały, żeby ktoś mówił że oscypka można jeść z brusznicami. A dzisiaj to już jest standardowe danie, które można znaleźć w większości karczm – zauważył wiceprezes MOT Jan Wieczorkowski. - Wszystkim życzę szczęścia w biznesie, zarobienia pieniędzy i dostarczenia naszym podniebieniom fantastycznych smaków. I wierzcie, macie przyjaciół w Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Czujemy że trzeba dużej integracji i dużej promocji. Teraz chcemy te wszystkie certyfikowane karczmy promować na targach i w mediach.

To nie jedyny sukces Karczmy u Borzanka w ostatnich dniach. W minioną sobotę w Krakowie Weronika Ostwald pracująca w tej karczmie zajęła trzecie miejsce w Krakowskim Biegu Kelnerów zorganizowanym przy Galerii Krakowskiej.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    30 zł
  • Portfel IIIPortfel IIIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Biały, czarny
    35 zł
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    175 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.