PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2012 1234567891011121314151617181920212223242526272829 »

Nowy Targ

Rozmaitości

Roztańczona konferencja

Wtorek, 7 lutego 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikSenator tańczący obok posła, „kaczucha” tańczona w całej auli wyższej szkoły – tego Nowy Targ jeszcze nie widział aż do poniedziałkowej konferencji podsumowującej realizację małopolskiego programu „Polska Prezydencja w Radzie Unii Europejskiej – 2011”. W Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej swój udział w tej inicjatywie prezentowało pięć najlepszych szkół z całego województwa, a w udział wciągnięta była cała widownia, z honorowymi gośćmi włącznie.


Podhalańską delegaturę kuratorium reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 5 w Nowym Targu, która w ubiegłym roku zorganizowała szereg imprez, z prezentacją poszczególnych krajów włącznie – czego próbkę pokazała podczas swoich dziesięciu minut przeznaczonych na prezentację. Wśród atrakcji przywiezionych przez inne szkoły był nawet pokaz barmański z połykaczem ogni. Konferansjerzy dbali, by podczas prawie dwóch i pół godziny kości młodej publiczności się nie zastały, stąd gimnastyczno-taneczne przerywniki w których uczestniczyli wszyscy – bez wyjątku.

Na koniec konferencji dyplomy i nagrody książkowe otrzymali przedstawiciele wszystkich pięciu najlepszych szkół oraz uczniowie szkół z regionu Podhala, które włączyły się w program, wręczali je: Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski, Senator RP prof. Stanisław Hodorowicz, Poseł RP Edward Siarka i Burmistrz Nowego Targu Marek Fryźlewicz.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Miłość uskrzydla"Naszyjnik "Miłość uskrzydla"Naszyjnik "Miłość uskrzydla" Obwód 64 cm. Materiały: Sukno, Cekiny, Koraliki. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    175 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.