PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Rozmaitości

Setne urodziny drzew

Wtorek, 29 maja 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikGimnazjum nr 1 co roku urządza ekologiczny happening, z którym wychodzi do Mieszkańców Nowego Targu. W tym roku miał on dość unikalny przebieg, ponieważ w jego ramach obchodzone były setne urodziny... drzew zasadzonych w 1912 r. przez Nowotarżan na Placu Słowackiego, przy którym wybudowana jest szkoła.


Na pamiątkowej tablicy z tytułem „Drzewa wpisują się w historię naszego miasta” umieszczone zostały opisy gatunków drzew rosnących na Placu Słowackiego, kiedyś nazywanym małym Rynkiem. Jest tam też zdjęcie przedstawiające Mieszkańców Nowego Targu sadzących na tym placu drzewa. 

Zanim tablica została odsłonięta, młodzież z Gimnazjum nr 1 w spektaklu słowno-muzycznym zaprezentowała proces sądowy, w którym przedmiotem sprawy było ścięcie drzewa potrzebnego zarówno „miejscowemu Zbyszkowi” na stodołę, jak i całej społeczności miasta jako skutecznego producenta tlenu niezbędnego do oddychania. Ostatecznie stanęło, że drzewo przetrwa, a członkowie kółka ekologicznego z Gimnazjum pomogą rolnikowi wybudować stodołę z pustaków.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Grafika Folk w ramce VIGrafika Folk w ramce VIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.