PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Październik 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Rozmaitości

Podsumowanie Światowego Tygodnia Zwierząt

Czwartek, 18 października 2012 r.
Autor: MOK Nowy Targ

Podsumowanie Światowego Tygodnia ZwierzątA czy ty jesteś przyjacielem swojego psa? Wiesz jakie zwierzęta mieszkają w Gorczańskim Parku Narodowym? I czy odwiedziłeś już Schronisko dla bezdomnych psów? Za nami spotkanie z Janem i Jerzym Salawa ekspertami psich zachowań i pozytywnego szkolenia czworonogów z Ośrodka Szkolenia Psów SalwDog. Zgodnie z tytułem spotkania „Poznaj mój świat – twój przyjaciel pies”, przybyłe klasy mogły dowiedzieć się m.in. jak i kiedy podchodzić do pasa, jak się z nim witać, czego się wystrzegać, jak go głaskać, jak rozpoznawać stan emocjonalny psa i jak zachować się w sytuacji ataku psa.


Dodatkowo zobaczyliśmy pokaz posłuszeństwa, a od zaprzyjaźnionych hodowców usłyszeliśmy co nieco o świecie hodowli i psich pokazów. Było edukacyjnie, praktycznie ale i z dobrym kontaktem i humorem. Jeśli chcą Państwo zacząć szkolenie swojego czworonoga lub przybliżyć klasom szkolnym tematykę zachowania względem psów zapraszamy do odwiedzin strony Ośrodka Szkolena Psów Salwdog www.salwdog.pl  i umówienia się z ekspertami.

Odbyło się także spotkanie z panią Mariolą Stefanik z Gorczańskiego Parku Narodowego. Nie zabrakło oczywiście opowieści o Salamandrze plamistej (dla przypomnienia to zwierzę z logo GPN), ale zwierząt było duuużo więcej. Co ważne teraz dzieciaki  (i wszyscy obecni) wiedzą jak nazywają się poszczególne zwierzęta, potrafią zwracać uwagę na szczegóły je rozróżniające (płazy to nie gady!), a także znają ich ilość, specyficzne zachowania i przyzwyczajenia. Mogliśmy nawet poznać jakie ślady na ziemi pozostawiają zwierzęta (te robione łapami i te „po jedzeniu”). Także i tu było edukacyjnie, kontaktowo, wciągająco i pozytywnie.

Odwiedził nas także pan Andrzej Majewski z Nowotarskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. W krótkich, ale jakże ważnych słowach opowiedział o działalności organizacji, o tym jak możemy troszczyć się o zwierzęta, a także o tym że warto reagować na krzywdę wyrządzaną zwierzętom (telefon to Towarzystwa to nic trudnego). Warto też zaprzyjaźnić się ze stroną www.ntonz.nowytarg.pl.

I najważniejszy dzień w Tygodniu Zwierząt, czyli dzień otwarty Schroniska dla bezdomnych zwierząt na Kokoszkowie. Przybyłymi gośćmi, których było całkiem sporo, zaopiekowała się pani Celina Pawluśkiewicz z rodziną oraz z zaproszonymi gośćmi: panią prezes Wojtasiewicz z NTOnZ i panią weterynarz. Co ważne zaadoptowano 6 psiaków, przy czym jedna suczka trafi do nowej rodziny w najbliższym czasie, już po sterylizacji. Do schroniska zapraszamy oczywiście także na co dzień, z gotowością do świadomej adopcji.

Dodatkowo rozstrzygnęliśmy konkurs plastyczny dla dzieci „Przyjaciele Zwierząt 2012”. Kilka set prac z ponad 30 szkół i jeden wygrany Patryk Sulka z kl. II b Szkoły Podstawowej nr 4 w Nowym Targu (szczegółowy protokół w aktualnościach na stronie MOKu).

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji i realizacji Światowego Tygodnia Zwierząt 2012.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XIIITorebka filcowa XIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”„Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”Płyta DVD zawiera widowisko „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu” (2 godz. 23 min.) zarejestrowane podczas premiery w 2011 roku w Zakopanem, w kinie Sokół (AKT I i IV)...
    35 zł
  • Portfel IPortfel IPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z czarnej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.