PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2012 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Nowy Targ

Rozmaitości

Z dbałością o następców

Środa, 28 listopada 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikZakończona w niedzielę trzydniowa wystawa kanarków i ptaków egzotycznych mająca z racji słowackiego partnerstwa międzynarodowy charakter była nie tylko prezentacją najciekawszych egzemplarzy ptaków hodowanych w Nowym Targu i w okolicach Kieżmarku, ale również okazją do zaszczepienia w najmłodszych nowotarżanach ptasiego bakcyla. Przy okazji rozdania nagród wystawcom rozstrzygnięty został konkurs plastyczny w Szkole Podstawowej nr 5.


Zwycięzcami konkursu plastycznego okazali się: Studnica Ksenia klasa III d, Sznajder Agnieszka klasa III c, Szopińska Zuzanna klasa IV d, Pacyga Jan klasa V b, Szkaradziński Maciej klasa IV a, Nowak Natalia klasa VI a, Jagła Mikołaj klasa V b, Seweryn Jagoda klasa III d, Kyć Kamil klasa III d i Lis Zuzanna klasa VI d. 

Jeżeli chodzi o sukcesy na samej wystawie, to tutaj także młodość odniosła sukcesy. Największy z pucharów, ufundowany przez Burmistrza Marka Fryźlewicza odebrała Róża Batkiewicz z Nowego Targu, która nie tylko triumfowała kilkakrotnie w poszczególnych kategoriach wystawy, ale także otrzymała ów puchar za wiele ptaków, które w tym roku nie podlegały klasyfikacji, a są obiecującym materiałem hodowlanym na przyszłość. 

Lista pozostałych zwycięzców to kilkadziesiąt nazwisk, wśród których najczęściej powtarzały się: Karol Podoliński, Paweł Komperda i Paweł Mrugała. W podzięce od słowackich kolegów pamiątkowy obraz otrzymał Wiceprezes nowotarskiego Oddziału Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych Stanisław Watycha.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.