PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Rozmaitości

I po wakacjonizmie… tym styczniowym… szkoda

Czwartek, 31 stycznia 2013 r.
Autor: MOK Nowy Targ

fot. MOK Nowy TargKolejna „Zima w Mieście” z rocznikiem 2013 już za nami. Jak o tej akcji napisałby/poinformowałby „Teleexpress”?


 • Kanadyjczycy nie mylili się! Zajęcia „Curling to jest to!”, czyli nauka podstaw tej gry okazały się znakomitą zabawą dla tym młodszych jak i starszych. Może to będzie początek tej gry w Nowym Targu?
 • Teatr jest sztuką! Choć ma też inne wymiary: zabawowe i szalone jak w spektaklu „Bajkowy przekładaniec” Teatru Otwartego TO; edukacyjne i dyskretnie humorystyczne jak w spektaklu „Niezwykła przygoda Zdrowotka i Kłopotka” Teatru Drugiej Strony.
 • Ela Kolusz daje radę! Zarówno „EKO Świat z Elą Kolusz”, jak i „Rodzinne soboty…w ferie” pokazały, że zajęcia plastyczne nie muszą być nudne, a najlepiej wciągać do zabawy całe rodziny. Bo nawet Tata potrafi i chce się pobrudzić, choć się do tego nie przyzna.
 • To nie slogan! Dzisiejsze (i te starsze też) animacje („Jak wytrenować smoka”, „Król Lew”,   „Zaplątani”) to zabawa dla całej rodziny – bywają zabawne, szalone, wybuchowe, o specyficznym klimacie i czasami wymagają chusteczek. Widownia to zaświadczy.
 • Origami jest warte poznania! Choć może nie wszystko wychodzi od razu, a tu dokładność jest szczególnie ważna, to „Poranek z origami” drąży skałę…
 • Tańczyć trzeba umieć, trochę lepiej (bardziej polecane) lub trochę gorzej. Uczestnicy zajęć „Taniec w tydzień” są już w tej pierwszej grupie. A gdzie jesteś Ty?
 • Komiks to niesamowite możliwości! Co pokazały to warsztaty „Komiksolandia”. Dzieciaki chętnie tworzą własnych bohaterów, czy rysują karykatury (kto nie widział rysunku prezydenta Obamy jako inspiracji niech żałuje).
 • Z balonów można zrobić wszystko! Podczas „Balon Festu” powstały choćby: pieski, małpki, misiu w sercu, winogrona, kwiatek, czapka kaczor i duża kaczka z 4 balonów, pingwin i pies Pluto z 5 balonów, korona i pajacyk. A ile dodatkowo za tym kryje się radości!
 • Talenty są wokół nas! A przynajmniej w wersji metalowej z Nowego Targu (piosenka „Pszczółka Maja”), czy lekkiego avant-popu z Krościenka (ekipa „Eternal”), o czym świadczy kolejna edycja „MOK Session”.
 • Ruch to zdrowie! O czym przekonuje tłumnie odwiedzane „Jiu-jitsu w ferie”. I tylko szkoda, że to nie dyscyplina olimpijska, bo potencjał medalowy tu akurat mamy.

Na koniec dla matematykofilów podajemy zakres liczbowy uczestników i odbiorców, dzieciaków, młodzieży i dorosłych, którzy skorzystali z „Zimy w Mieście 2013” – było nas/was ok. 1500 osób. Dzięki i do zobaczenia w te właściwe wakacje.

Zobacz w naszym sklepie:
 • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
  300 zł
 • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
  35 zł
 • Torebka filcowa VIIITorebka filcowa VIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Pasek ze sztucznego materiału...
  110 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.