PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2013 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Nowy Targ

Rozmaitości

Mało chętnych na burmistrza

Wtorek, 4 czerwca 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikChoć większość przedszkolaków z prywatnego przedszkola przy ul. Szaflarskiej wie, czym zajmuje się burmistrz (a zajmuje się on ważnymi sprawami), to zaledwie pięcioro dzieci ze starszaków i średniaków, którzy odwiedzili dziś Burmistrza Marka Fryźlewicza w ratuszu chciałoby zostać jego następcami. Ponieważ w tym roku Dzień Dziecka przypadał na sobotę, kiedy to dzieci do przedszkola nie chodzą, zaproszone do ratusza zostały w poniedziałek.


Przez ostatnie kilka lat w mieście zostało zrobione tak wiele, że Burmistrz miał problem dowiedzieć się od dzieci co jeszcze powinien zmienić. A wie, że dzieci warto wypytać, bo przed laty na jednym z takich spotkań mały uczestnik narzekał, że w mieście nie ma fontanny i w efekcie nastąpił remont i uruchomienie słynnych „baranów” koło Miejskiego Ośrodka Kultury. Teraz jednak – choć jedna czeka na części do naprawy – w mieście są aż trzy fontanny, więc dzieci narzekały bardziej na wysokie ceny zabawek, niż na otaczającą rzeczywistość. 

Już na wstępie mali goście otrzymali od Burmistrza klucze od miasta. Odwdzięczyły się taneczno-śpiewanym programem artystycznym i grzecznie pozowały do zdjęcia. Po części oficjalnej zostały zaproszone na słodki poczęstunek.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • Spinka góralska IXSpinka góralska IXMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.