PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728 »

Nowy Targ

Sport

XXVIII Zawody Narciarskie o Puchar Prezesa Związku Podhalan 2010 r.

Środa, 10 lutego 2010 r.
Autor: Barbara Miranowska Kapłan, Jacek Kapłan Czech

Jacek MosurW dniu 7 lutego w Nowym Targu na stoku Zadział zostały rozegrane zawody o Puchar Prezesa Związku Podhalan. Zawody rozegrano w 2 konkurencjach: slalom gigant i bieg płaski na dystansie 1 km i 2 km.


Z Zakopanego na zawody pod przewodnictwem Prezesa Marcina Zubka pojechało 18 osób tj. Prezes Marcin Zubek z synem Klimkiem, ambasadorka góralszczyzny p. Zosia Karpiel Bułecka, Zosia Chyc Magdzin, Marysia Gładczan, Barbara Miranowska Kapłan, p. Józek Pitoń, Jacek Kaplan Czech, Tomasz Mracielnik, Wojtek Chyc Magdzin, Szymek Chyc Magdzin, Władysław Pułkowski, Janusz Bukowski. Dzień był mrożny -10 st.C, sypał śnieg. O godzinie 10 została odprawiona msza polowa, a po niej delegacje zawodników zjechały po stoku z flagami. Wciągnięto sztandar Związku Podhalan i zawody się rozpoczęły. Rywalizacja była ostra. Ciotka Bułeckula była 2 za p. Marią Staszel w swojej grupie wiekowej, w 4 grupie wiekowej wygrała zakopiańska dentystka Barbara Miranowska Kapłan, 3 była Marysia Gładczan – „Bąkowa Zohylina", Tomasz Mracielnik – TOPR był 6. Godnym uznania był p. Józek Pitoń, który pożyczył od Prezesa zawodnicze narty i buty i wystartował z nr 57, zajął 2 miejsce, szybko wymienił się z Marcinem, który z nr 101 startował na tych samych nartach i zajął miejsce w pierwszej dziesiątce. Pan Józef przypiął też narty biegowe i wystartował w biegu na 1 km. Zajął 3 miejsce. Tylko pogratulować takiej kondycji.
Zosia Chyc Magdzie z wnuczkiem Antosiem ostro dopingowała zawodników dzwoniąc dzwonkami pasterskimi po całym stoku. Miss foto została Ciotka Bułeckula, która w butach narciarskich z Zosią Chyc Magdzin zatańczyła krzesanego w namiocie na zakończenie imprezy.
Moim zdaniem najlepiej była ubrana Marysia Gładczan, która miała haftowane pantalony, na to haftowaną halkę i dopiero ubranie góralskie. Tomek Mracielnik przy okazji zawodów rozglądał się po stoku, czy komuś nie udzielić pomocy (z racji tego, że jest zawodowym ratownikiem). Ród Bronisława Czecha reprezentował siostrzeniec Jacek Kapłan Czech z Żoną Basią, który zajął 3 miejsce za Burmistrzem Szczyrku Wojciechem Bydlińskim. Stasia Staszel z całą swoją rodziną startowała i prowadziła konferansjerkę i konkurs przyśpiewek góralskich. Za Marcinem Zubkiem przyjechali z Zakopanego Warszawiacy, którzy ostro nam dopingowali. Piotr Stempel dwoił się i troił, żeby dopilnować spraw organizacyjnych.
Szkoda tylko, że zajęliśmy dopiero 4 miejsce, bo ze Spytkowic (1 miejsce)przyjechało ok. 60 zawodników, 2 miejsce zajęło miasto Nowy Targ, 3 miejsce Witów, a Zakopane dopiero 4 miejsce (18 zawodników) i to tylko dzięki charyzmie naszego prezesa Marcina Zubka, który zebrał drużynę pierwszy raz od wielu lat.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Wisiorek "Ogródek 1"Wisiorek "Ogródek 1"Z sukna i cekin. Wykonany ręcznie. Wymiary zawieszki 5,5/ 3,5 cm. Obwód 70 cm.
    30 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.