PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728 »

Nowy Targ

Sport

400 zawodników wystartowało w V Biegu Podhalańskim im. Jana Pawła II

Poniedziałek, 15 lutego 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikAgnieszka Szymańczak z Wilkowic i Bogusław Gracz ze Skawy na dystansie 20 km oraz Beata Szymańczak z Wilkowic i Dawid Chudoba z Obidowej na dystansie 10 km zwyciężyli w V Biegu Podhalańskim im. Jana Pawła II rozegranym dziś na nowotarskim lotnisku. W zawodach wzięło udział około 400 biegaczy narciarskich.


Z powodu małej ilości śniegu trasa biegu została ograniczona do terenu nowotarskiego lotniska i jego sąsiedztwa.
- Cieszę się, że w ogóle ten bieg doszedł do skutku, bo w odróżnieniu od innych lat, na Podhalu i w Nowym Targu z tym śniegiem było różnie – powiedział Burmistrz Nowego Targu Marek Fryźlewicz podczas ceremonii wręczenia nagród. W latach ubiegłych zawodnicy startowali z Gliczarowa Górnego, a dystanse były 40 i 20 km. Ze względów pogodowych obydwa zostały skrócone o połowę.
Bieg zorganizował Burmistrz Miasta Nowego Targu Marek Fryźlewicz oraz Tatrzański Związek Narciarski. Współorganizatorami były miasto Zakopane, gminy Biały Dunajec, Bukowina Tatrzańska, Poronin i Szaflary oraz Powiat Nowotarski i Powiat Tatrzański. Sponsorem generalnym była firma Salomon.

20 km – kobiety:

1. Agnieszka Szymańczak z Wilkowic, 2. Edyta Olcoń z Białki Tatrzańskiej, 3. Anna Bubula z Wiśniowej, 4. Krystyna Łękawska z Rytra, 5. Urszula Stefańska z Nowego Targu, 6. Irena Dąbrowska z Nowego Targu.

20 km – mężczyźni:

1. Bogusław Gracz ze Skawy, 2. Paweł Bubula z Wiśniowej, 3. Patryk Chudoba z Obidowej, 4. Robert Gleń z Jedlicz, 5. Edward Koprowski z Myślenic, 6. Paweł Gołębiowski z Nowego Targu.

10 km – kobiety:

1. Beata Szymańczak z Wilkowic, 2. Agata Szymusiak z Cichego, 3. Zofia Majerczyk-Rumińska z Poronina, 4. Maria Nędza z Kościeliska, 5. Anna Orawiec z Lipnicy Wielkiej, 6. Katarzyna Gąsienica z Kościeliska.

10 km - mężczyźni

1. Dawid Chudoba z Obidowej, 2. Dawid Piszczór z Obidowej, 3. Dariusz Dudziński z Tarnowa, 4. Grzegorz Kwiatek ze Szczawnicy, 5. Wojciech Kosakowski z Łopusznej, 6 Dariusz Ślaga z Czarnego Dunajca.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska XVSpinka góralska XVMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem jelonka w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł
  • Nuty spod Hól - Kapela ZokopianyNuty spod Hól - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Andrzej Dziubas, Henryk Krzeptowski...
    30 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.