PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2010 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Nowy Targ

Sport

Trenerzy na osiedlach

Środa, 23 czerwca 2010 r.
Autor: Marcin Jagła - UM Nowy Targ

fot. arch. trenerówW sobotę 12 czerwca odbył się pierwszy z serii turniejów piłkarskich organizowanych przez trenerów osiedlowych działających na terenie naszego miasta. W imprezie udział wzięło siedem drużyn. Sześć z nich tworzyli chłopcy z klas 4-6 szkół podstawowych, a siódmą drużynę tworzyły dziewczęta z pierwszej klasy gimnazjum. Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym. Spotkania wymagały od młodych piłkarzy bardzo dużo zaangażowania i wspaniałej kondycji, ponieważ rozgrywane były w ogromnym upale.


Zwycięzcami Miejskiego Turnieju Piłki Nożnej „Trener osiedlowy” zostali piłkarze drużyny Dziki Jazz, którzy wygrali wszystkie spotkania. Puchar za zajęcie drugiego miejsca odebrał kapitan Dzieci ADHD, a trzecia lokata przypadła drużynie Góral Team. Najlepszym zawodnikiem wybrany został kapitan zwycięskiego zespołu, Kacper Borowicz.
Przez cały lipiec będzie zorganizowana szkolna liga trenerów osiedlowych. Najpierw przez dwa tygodnie od 6 lipca będą grać szkoły podstawowe a następnie od 20 lipca gimnazja.
Program „Trener osiedlowy” adresowany do dzieci i młodzieży z i jest realizowany na pięciu nowotarskich osiedlach. Zajęcia z dziećmi prowadzi 4 trenerów trzy razy w tygodniu po 3 godziny. Obejmują one ćwiczenia ogólnorozwojowe, zabawy osiedlowe, gry zespołowe takie jak piłka nożna, koszykówka siatkówka i unihokej.
Więcej informacji już wkrótce! Warto też odwiedzać stronę internetową programu osiedlowych trenerów www.to.nowytarg.pl
Zadanie jest finansowane w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.