PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2010 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Nowy Targ

Sport

Wisła w Nowym Targu

Poniedziałek, 28 czerwca 2010 r.
Autor: Marcin Jagła

fot. Piotr Rayski-PawlikWygraną Wisły Kraków zakończył się rozegrany w Nowym Targu mecz charytatywny. W sobotę na nowotarskim stadionie piłkarskim odbyło się sparingowe spotkanie Wisły Kraków z ósmą drużyną ligi słowackiej FC Tatranem Preszów. Krakowianie pokonali Słowaków 3:2.


Mecz oprócz sportowych emocji miał cel charytatywny, bowiem władze miasta przekażą uzyskany dochód z biletów w wysokości ok. 12 tys zł gminie Szczurowa, która ucierpiała w wyniku niedawnej powodzi.

- To wielkie wydarzenie i nawiązanie do meczu sprzed ośmiu lat, kiedy to Wisła także pod kierunkiem Henryka Kasperczaka rozegrała mecz z reprezentacją drużyn podhalańskich. Wtedy zbieraliśmy pieniądze dla potrzebujących dzieci, dziś na kontynuację rozpoczętej wcześniej przez miasto pomocy dla powodzian z gminy Szczurowa" - przypomniał Marek Fryźlewicz - burmistrz Nowego Targu.

Podczas meczu prezes Wisły Bogdan Basałaj przekazał na ręce Mariana Zalewskiego wójta gminy Szczurowa komplet strojów piłkarskich, który trafi do drużyny LKS „Korona” Niedzieliska. Organizatorami meczu oprócz burmistrza miasta był Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji oraz Podhalański Podokręg Piki Nożnej.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.