PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Sport

Rozegrano ostatnie eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów PZN

Czwartek, 17 marca 2011 r.
Autor: AKS

Rozegrano ostatnie eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów PZNW ubiegłą sobotę 12 marca br., na stoku Długa Polana w Nowym Targu odbyły się ostatnie eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów PZN. Tym samym wyłoniono już wszystkich zawodników, którzy wezmą udział w finale cyklu będącego elementem projektu TAURON Bachleda Ski.


Zawodom w Nowym Targu towarzyszyła piękna wiosenna pogoda, w związku z czym atmosfera miała wiele wspólnego z piknikiem. Pomimo tej sielanki, stok był odpowiednio przygotowany do rozegrania zaciętej sportowej rywalizacji.

- Zawody rozpoczęły się dopiero w południe, ale podłoże było na tyle twarde, że nie rozmiękło i mogliśmy oglądać sportową walkę w świetnych warunkach – ocenił Piotr Bogusz, główny organizator zawodów.

Frekwencja również dopisała, bowiem na starcie stawiło się ponad 100 zawodników. Były to nie tylko osoby, które do tej pory nie zdobyły kwalifikacji do finału cyklu. Pojawiło się także wielu zwycięzców poprzednich edycji eliminacji, którzy zajmując odpowiednio wysokie miejsca starali się nie dopuścić konkurencji do zdobycia prawa startu w finale. Formuła zawodów nie była łatwa – do dyspozycji zawodników był tylko jeden przejazd.

Ceremonię rozdania nagród swoją obecnością uświetnił Andrzej Bachleda – Curuś, najbardziej utytułowany polski alpejczyk i pomysłodawca projektu TAURON Bachleda Ski. Zawody amatorskie to jednak nie wszystko co składa się na projekt. Jego równie ważnymi elementami jest cykl TAURON Energy Ski Cup adresowany do młodzieży oraz program treningowy o nazwie TAURON OlimpiSki dla najzdolniejszych alpejczyków młodego pokolenia. Całości dopełnia wsparcie jakiego udzielił TAURON Polska Energia S.A. Mistrzostwom Polski Seniorów PZN – najbardziej prestiżowej imprezie narciarskiej w naszym kraju.

Poniżej szczegółowe wyniki zawodów:

Kobiety grupa K1:

1. Agnieszka Leonowicz

2. Małgorzata Kotańska

3. Małogrzata Boryczko

 

Kobiety grupa K2:

1. Monika Blauth

2. Magdalena Namysłowska

3. Bożena Miśniakiewicz

 

Kobiety grupa K3:

1. Katarzyna Ślimak

2. Monika Zwijacz

3. Anna Rajpold

 

Mężczyźni grupa M1:

1. Tadeusz Bąk

2. Jarosław Dedecjus

3. Marek Smetana

 

Mężczyźni grupa M2:

1. Jack Rakszawski

2. Artur Cąkała

3. Marcin Blauth

 

Mężczyźni grupa M3:

1. Adam Kasiarz

2. Tomasz Derwich

3. Tomasz Miśniakiewicz

 

Mężczyźni grupa M4:

1. Bartosz Hamera

2. Michał Pawelski

3. Bartłomiej Wadrzyk

 

Więcej informacji o kolejnych odsłonach akcji TAURON Bachleda Ski na www.tauronbachledaski.pl  oraz na www.facebook.com/TauronBachledaSki

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletk​a "Moon"Bransoletk​a "Moon"Bransoletka z hematytów, masy perłowej, muszli szarej, asymetryczna. Obw. 19 cm.
    45 zł
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.