PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2011 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Nowy Targ

Sport

V Mistrzostwa Dekanatu Nowy Targ Służby Liturgicznej w Piłce Nożnej

Środa, 22 czerwca 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikParafia św. Marcina w Klikuszowej wśród najmłodszych, parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu wśród gimnazjalistów i parafia św. Jadwigi Śląskiej w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyły w V Mistrzostwach Dekanatu Nowy Targ Służby Liturgicznej w Piłce Nożnej. Przez całe wtorkowe popołudnie ministranci i lektorzy z nowotarskiego dekanatu współzawodniczyli na boisku sportowym za Miejską Halą Lodową.


Idea dekanalnych mistrzostw zrodziła się przed laty w nowotarskiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pierwszą ich edycję organizował ks. Lesław Mirek, obecny dyrektor "Księżówki" w Zakopanem. Tegoroczne rozgrywki przygotowywał ks. Józef Urbańczyk, któremu pomocą w przygotowaniu od strony sportowo-technicznej służył Wojciech Ciężobka. Dyplomy i puchary wręczał Burmistrz Marek Fryźlewicz, który objął honorowy patronat nad imprezą.

A oto wyniki:

Szkoły podstawowe (ministranci)

1. parafia św. Marcina w Klikuszowej 2. parafia św. Jadwigi Śląskiej w Waksmundzie
3. parafia wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Ludźmierzu.

Gimnazja (lektorzy)

1. parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu 2. parafia św. Marcina w Klikuszowej 3. parafia św. Jana Chrzciciela w Pyzówce 4. parafia Wniebowzięcia Matki Bożej w Ludźmierzu 5. ex aequo parafia św. Jadwigi Śląskiej w Waksmundzie, parafia św. Katarzyny w Nowym Targu i parafia bł. Jana Pawła II w Nowym Targu.

Szkoły ponadgimnazjalne (lektorzy starsi)

1. parafia św. Jadwigi Śląskiej w Waksmundzie 2. parafia św. Brata Alberta na Niwie 3. parafia św. Jana Chrzciciela w Pyzówce 4. parafia św. Marcina w Klikuszowej 5. ex aequo parafia bł. Jana Pawła II w Nowym Targu, parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu i parafia Matki Bożej Anielskiej w Nowym Targu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Miłość uskrzydla"Naszyjnik "Miłość uskrzydla"Naszyjnik "Miłość uskrzydla" Obwód 64 cm. Materiały: Sukno, Cekiny, Koraliki. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Spinka góralska VISpinka góralska VIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    130 zł
  • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.