PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2011 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Nowy Targ

Sport

V Mistrzostwa Dekanatu Nowy Targ Służby Liturgicznej w Piłce Nożnej

Środa, 22 czerwca 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikParafia św. Marcina w Klikuszowej wśród najmłodszych, parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu wśród gimnazjalistów i parafia św. Jadwigi Śląskiej w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyły w V Mistrzostwach Dekanatu Nowy Targ Służby Liturgicznej w Piłce Nożnej. Przez całe wtorkowe popołudnie ministranci i lektorzy z nowotarskiego dekanatu współzawodniczyli na boisku sportowym za Miejską Halą Lodową.


Idea dekanalnych mistrzostw zrodziła się przed laty w nowotarskiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pierwszą ich edycję organizował ks. Lesław Mirek, obecny dyrektor "Księżówki" w Zakopanem. Tegoroczne rozgrywki przygotowywał ks. Józef Urbańczyk, któremu pomocą w przygotowaniu od strony sportowo-technicznej służył Wojciech Ciężobka. Dyplomy i puchary wręczał Burmistrz Marek Fryźlewicz, który objął honorowy patronat nad imprezą.

A oto wyniki:

Szkoły podstawowe (ministranci)

1. parafia św. Marcina w Klikuszowej 2. parafia św. Jadwigi Śląskiej w Waksmundzie
3. parafia wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Ludźmierzu.

Gimnazja (lektorzy)

1. parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu 2. parafia św. Marcina w Klikuszowej 3. parafia św. Jana Chrzciciela w Pyzówce 4. parafia Wniebowzięcia Matki Bożej w Ludźmierzu 5. ex aequo parafia św. Jadwigi Śląskiej w Waksmundzie, parafia św. Katarzyny w Nowym Targu i parafia bł. Jana Pawła II w Nowym Targu.

Szkoły ponadgimnazjalne (lektorzy starsi)

1. parafia św. Jadwigi Śląskiej w Waksmundzie 2. parafia św. Brata Alberta na Niwie 3. parafia św. Jana Chrzciciela w Pyzówce 4. parafia św. Marcina w Klikuszowej 5. ex aequo parafia bł. Jana Pawła II w Nowym Targu, parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu i parafia Matki Bożej Anielskiej w Nowym Targu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk Trebunia-Tutka...
    25 zł
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł
  • BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiBALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka, Wojciech...
    25 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.