PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2011 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Nowy Targ

Sport

Ruszył LXX Spływ Dunajcem

Niedziela, 26 czerwca 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikJuż po raz siedemdziesiąty kajakarze z kilku krajów świata wyruszyli w Międzynarodowy Kajakowy Spływ Dunajcem im. Tadeusza Pilarskiego. To najstarsza impreza w Nowym Targu, dwukrotnie jej uczestnikiem był znany z zamiłowania do turystyki ks. Karol Wojtyła.


Kajakarze tradycyjnie wyruszyli spod Miejskiej Hali Lodowej, gdzie od lat zaczyna się Spływ. Jako że jest to jubileuszowa edycja, Burmistrz Marek Fryźlewicz przyznał Medale 660-lecia miasta wyróżniającym się organizatorom imprezy, a byli to: Lesław Horecki, Zbigniew Mizerek, Krzysztof Racułt, Franciszek Malec, Krzysztof Nalepa, Andrzej Gosztyła, Elżbieta Jaworska i Otokar Balcy.

W pierwszym dniu kajakarze płynęli do mostu na Hubie i mieli się zgłosić w określonym czasie od startu. Drugi etap zaczyna się w Sromowcach Wyżnych i wiedzie Pienińskim Przełomem Dunajca. Przed kajakarzami także etap z Krościenka do Jazowska, a w niedzielę z Jazowska do Nowego Sącza.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30 min.) ze...
    25 zł
  • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok. 35...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.