PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Sport

Dotacje na zajęcia sportowe

Poniedziałek, 23 stycznia 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

Dotacje na zajęcia sportoweMiasto Nowy Targ nie tylko rozbudowuje infrastrukturę sportową, ale też stara się o pozyskanie pieniędzy na zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży ze środków pozabudżetowych. Przez kilka lat realizowany był program „Już pływam” ze środków Marszałka Województwa Małopolskiego, a w ostatnim czasie udało się pozyskać ze środków Ministerstwa Sportu 36 tys. zł na zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w zakresie nauki jazdy na nartach zjazdowych i biegowych 2012.


Projekt przewiduje utworzenie 8 grup zajęciowych po 4 grupy nauki jazdy na nartach zjazdowych i nauki jazdy na nartach biegowych. W grupie zajęciowej może być do 12 uczniów. Łącznie w zajęciach uczestniczyć będzie 96 małych narciarzy. Ich rekrutacja odbędzie się w najbliższych dniach  na terenie  SP nr 3, SP nr 5, SP nr 11 i Gimnazjum nr1, awięc w szkołach, które zgłosiły akces do uczestnictwa w tym projekcie.

Szczególnym działaniem w ramach projektu będzie zakup 48 kompletów sprzętu koniecznego do uprawiania narciarstwa biegowego. Zakupiony sprzęt po zakończeniu zajęć przekazany zostanie do nowotarskich szkół. Udział finansowy miasta Nowy Targ w projekcie oszacowano na kwotę 36.900 zł. Ogólna wartość projektu 72.900 zł.

Dzieci uczestniczące w projekcie pod opieką opiekunów grup odbędą specjalistyczne szkolenie prowadzone przez instruktorów nauki jazdy na nartach, w wymiarze 20 godzin zajęć.

Zajęcia nauki jazdy na nartach zjazdowych odbywać będą się na stoku „Zadział”, a nauki jazdy na nartach biegowych w rejonie Kowańca, Boru Na Czerwonem, natomiast w przypadku braku śniegu w tych rejonach, w rejonie Obidowej.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”„Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”Płyta DVD zawiera widowisko „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu” (2 godz. 23 min.) zarejestrowane podczas premiery w 2011 roku w Zakopanem, w kinie Sokół (AKT I i IV)...
    35 zł
  • Bańka choinkowa IIIBańka choinkowa IIIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.