PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2013 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Nowy Targ

Sport

Skoczkowie w ratuszu

Piątek, 14 czerwca 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

Skoczkowie w ratuszuDawid Kubacki i jego pierwszy trener Zbigniew Klimowski otrzymali z rąk Burmistrza Marka Fryźlewicza Medale 660-lecia miasta. Obydwaj sportowcy zostali zaproszeni na spotkanie w ratuszu, w którym wzięli również udział młodsi koledzy Kubackiego z Gimnazjum nr 1, do którego uczęszczał.


Chociaż nieczęsto sukcesy sportowe idą w parze z wynikami w nauce, zarówno odchodząca Dyrektor Dorota Temecka, jak i Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 Witold Zapiórkowski podkreślali, że w ich szkołach Dawid Kubacki miał wzorowe wyniki w nauce. Sam sportowiec przyznał, że obecnie na katowickiej AWF nie idzie mu już tak dobrze z uwagi na sezon startowy kończący się w kwietniu. – Ale nie jestem najdłużej studiującym na pierwszym roku – roześmiał się kwitując swój indywidualny tok studiów.

W krzyżowy ogień pytań wziął obydwóch gości redaktor sportowy Nowotarskiej Telewizji Kablowej Maciej Zubek, który wypytał zarówno o tegoroczny sukces – brązowy medal na Mistrzostwach Świata, jak i o plany na przyszłość, szczególnie te związane z olimpiadą. Godne uwagi jest podejście Kubackiego, który oczywiście mając na uwadze kalendarz imprez sportowych głównie skupia się na swojej pracy. – Nie odpuszczać – to jego życiowa dewiza.

Po zakończeniu oficjalnej części spotkania goście zwiedzili stałą ekspozycję poświęconą bł. Janowi Pawłowi II oraz Muzeum Podhalańskie, gdzie obydwaj skoczkowie mogli na wystawie poświęconej Towarzystwu „Sokół” zobaczyć m.in. zdjęcia z zawodów ze skoków narciarskich.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...
    100 zł
  • Torebka filcowa XIVTorebka filcowa XIVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.