PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Sport

Komisje Sportu parlamentu polskiego i słowackiego

Poniedziałek, 20 stycznia 2014 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

Komisje Sportu parlamentu polskiego i słowackiegoW sobotę 18 stycznia 2014 r. w Nowym Targu gościły delegacje sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki na czele z jej przewodniczącym i inicjatorem spotkania, posłem Ireneuszem Rasiem z Krakowa oraz Komisji Edukacji, Nauki, Młodzieży i Sportu Rady Narodowej Republiki Słowacji wraz z Vasilem Grivną ambasadorem Republiki Słowacji w Polsce oraz Markiem Lisanskym – Konsulem Generalnym Słowacji w Krakowie. Spotkanie, którego głównym tematem był „System Szkolenia dzieci i młodzieży hokeju na lodzie” odbyło się w Miejskiej Hali Lodowej.


O szkoleniu dzieci i młodzieży w hokejowej w Klubie Sportowym MMKS Podhale oraz historii Klubu opowiedziała Agata Michalska – Prezes Klubu oraz dwukrotny olimpijczyk, jeden z najlepszych polskich hokeistów w historii polskiego hokeja – Walenty Ziętara.  Przedstawił on wprowadzony w jesieni 2013 r. program nauki jazdy na łyżwach „Łyżwy i my” dla dzieci z klas I – III szkół podstawowych. Realizowany jest on przez Klub wraz z miastem, a prowadzą go byli hokeiści, a obecnie trenerzy i instruktorzy hokeja. Program cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci, a oprócz nauki jazdy na łyżwach dla chłopców i dziewczynek służy on zainteresowaniu hokejem i łyżwiarstwem, a w jego konsekwencji wyłanianiu młodych talentów.

Obecny na spotkaniu burmistrz miasta Marek Fryźlewicz przedstawił osiągnięcia i problemy związane z rozwojem sportu w Nowym Targu, a podane dane o nakładach na sport i rekreacje w mieście, sięgających w 2014 r. kwoty ponad 22 mln zł, tj. ok. 17% rocznego budżetu Nowego Targu, przyjęte zostały z wielkim uznaniem, tym bardziej, że od kilku lat Nowy Targ zajmuje czołowe miejsca w Polsce (V w 2012 r.) w rankingu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w Polsce, w kategorii miast do 50 tys. mieszkańców.

Podczas spotkania, którego uczestnikami byli również parlamentarzyści z Podhala – senator prof. Stanisław Hodorowicz i poseł Andrzej Gut-Mostowy oraz Czesław Borowicz – były hokeista, trener i burmistrz miasta, rozmawiano również o wspólnym polsko-słowackim projekcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich  Kraków 2022, niepokojącej sytuacji w Polskim Związku Hokeja na Lodzie, ale również dofinansowaniu dla sportu i rekreacji w samorządach oraz o potrzebach inwestycyjnych w Miejskiej Hali Lodowej. Na pozytywne zmiany w obrazie Miejskiej Hali Lodowej dokonane dzięki dobrej współpracy klubu i miasta zwrócili uwagę członkowie Komisji, którzy byli w MHL kilka lat temu, a m. in. Adam Giersz, b. Minister Sportu, a obecnie doradca Ministra Sportu Andrzeja Biernata.

Burmistrz Marek Fryźlewicz poinformował uczestników spotkania, którzy obejrzeli też „na żywo” treningi kilku grup wiekowych hokeistów o zaproszeniu ministra Biernata do Nowego Targu oraz o inicjatywie budowy Pomnika Olimpijczyka w Parku Miejskim, w pobliżu MHL. Inicjatywa ta wzbudziła duże zainteresowanie u uczestników spotkania i spotkała się z pozytywnym przyjęciem, tym bardziej na co zwrócono uwagę, że 2014 r. jest rokiem olimpijskim.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IVObraz olejny Folk IVObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...
    100 zł
  • Bransoletk​a "Moon"Bransoletk​a "Moon"Bransoletka z hematytów, masy perłowej, muszli szarej, asymetryczna. Obw. 19 cm.
    45 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.