PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2014 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Nowy Targ

Sport

Miejska Pływalnia oficjalnie otwarta

Środa, 16 kwietnia 2014 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

Miejska Pływalnia oficjalnie otwartaBurmistrz jadący rynną wodną w garniturze, uroczyste przecięcie wstęgi z udziałem Ministra Sportu Andrzeja Biernata i poświęcenie przez ks. Tadeusza Juchasa były głównymi punktami oficjalnego otwarcia Miejskiej Pływalni na Placu Evry. Po niespełna dwóch miesiącach od rzeczywistego uruchomienia obiektu, dziś został on otwarty z pełnymi honorami.


- Witam serdecznie państwa na tym świetnym obiekcie – Minister Biernat zaczął od ciepłych słów, a potem było jeszcze milej: - Dowód to na to, że Polska jest w Europie i że baza sportowa nie odbiega od najwyższych standardów europejskich, bo tego obiektu nikt w Europie, ani nawet na świecie nie powstydziłby się, zwłaszcza w miasteczku, czy w mieście wielkości takiej, jak Nowy Targ. Znam historię powstawania tego obiektu, znam perypetie, wszystkie przeszkody, czy belki jakie były rzucane po drodze do realizacji tego projektu, ale jak widać udało się to dokończyć i obiekt już służy mieszkańcom, zwłaszcza dzieciom i młodzieży. Świetny obiekt, funkcjonalny, bez zbędnego przepychu, wszystko co powinno być na takim obiekcie, tutaj się znajduje. Jest funkcja rekreacyjna, jest funkcja sportowa, która mnie najbardziej cieszy, świetnie wyposażony obiekt i oby takich więcej – powiedział Minister życząc góralom, by wkrótce, w co wierzy, na tym basenie pojawił się pływacki talent.

- Znaczenie tej pływalni dla regionu wiąże się z faktem, że jest to jedyny w całym powiecie ogólnodostępny, zarządzany przez samorząd basen – podkreślił Burmistrz Marek Fryźlewicz wymieniając zasługi miasta dla polskiego sportu, w tym najwyższą w Polsce liczbę olimpijczyków przypadających na jednego mieszkańca. Wymienił też trwające obecnie, lub zakończone niedawno inwestycje w sport oraz wydatki bieżące na szkolenie sportowej młodzieży. Miasto jest na piątym miejscu jeśli chodzi o szkolenie młodzieży w miejscowościach do 50 tys. mieszkańców i to w rankingu samego Ministerstwa Sportu.

- W tej kadencji wydaliśmy ponad sześćdziesiąt trzy miliony złotych na sport. Są to oczywiście głównie wydatki inwestycyjne, ale również bieżące – powiedział Burmistrz. Przy okazji oficjalnego oddania pływalni do użytku Burmistrz serdecznie podziękował Radnym Miasta tej i poprzedniej kadencji, pracownikom Urzędu Miasta, osobom związanym z realizacją inwestycji, w tym Stanisławowi Potoczakowi, wykonawcy basenu, który dokończył budowę mimo bankructwa dwóch konsorcjantów. Przedsiębiorca zebrał zresztą brawa od zgromadzonych na hali basenu, kiedy z ust Burmistrza padły podziękowania pod jego adresem.

Burmistrz nie omieszkał również wypomnieć osobom, które rzucały kłody pod nogi przy budowie pływalni traktując to jako formę walki z władzami Miasta. - Jak już kiedyś powiedziałem, burmistrz pochodzi ze znanego nowotarskiego rodu Fryźlewiczów „Maziorzy” i tak łatwo się nie poddaje, a trudności bardzie mnie mobilizują, niż osłabiają, czy paraliżują – powiedział dodając, że w pierwszym rzędzie myśli o stowarzyszeniu „Fala”, ale również o innych środowiskach.

Minister Biernat miał dziś obejrzeć wszystkie inwestycje związane ze sportem, jakie są obecnie prowadzone w Nowym Targu, jednak z uwagi na pilne spotkanie w Warszawie w sprawie olimpiady zdążył tylko obejrzeć nowotarskie lodowisko i wyremontowaną szatnię hokeistów MMKS, po czym zajrzawszy jeszcze do Zakopanego do Centralnego Ośrodka Sportu wrócił do Warszawy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.