PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Sierpień 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Sport

Rowerem na Turbacz

Poniedziałek, 4 sierpnia 2014 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

Rowerem na TurbaczGrupa ponad dwudziestu nowotarżan uprawiających kolarstwo górskie spotkała się w niedzielę na Turbaczu. Wybrali się tam w ramach wycieczki zainicjowanej za pośrednictwem portalu Facebook przez Bartosza Korczaka, który sam jest entuzjastą tej dyscypliny sportu. Za trasę wybrali Kowaniec, os. Gazdy i żółty szlak, czyli ścieżkę którą w ubiegłym roku Urząd Miasta wytyczył i oznakował w ramach programu „Otwarte strefy rekreacji w miastach partnerskich Nowy Targ – Kieżmark”.


- Czy z lotniska, czy z parku, zależy jak na to patrzeć, nawet osoba nie znająca miasta może za znakami wyjechać na Turbacz – mówi Bartosz Korczak, inicjator wycieczki, chwaląc tą trasę. Jeszcze przed kilkoma laty rowerzyści chętniej jeździli zielonym szlakiem turystycznym na Turbacz, ale jak zauważa sam Korczak, który w Gorcach pokonał wiele tras, obecnie właśnie ta ścieżka jest godna polecenia rowerzystom.

- Dla nas taki wyjazd na Turbacz to codzienność, ale wiem że z innych miast w Polsce przybywają tu całe wyprawy. Widziałem nawet na YouTube filmy z całej półtoragodzinnej jazdy – mówi kolarz. Polecając trasę zaznacza jednak, że jej pokonanie wymaga pewnego doświadczenia, które uzyskuje się przez trenowanie podjazdów w górach. – Początkowo kilometr, może dwa, a następnym razem będzie na pewno lepiej. Po pół roku, może roku od rozpoczęcia treningów można ten Turbacz że tak się wyrażę „zdobyć”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria zaprojektowana...
    145 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.