PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Sierpień 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Sport

Rowerem na Turbacz

Poniedziałek, 4 sierpnia 2014 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

Rowerem na TurbaczGrupa ponad dwudziestu nowotarżan uprawiających kolarstwo górskie spotkała się w niedzielę na Turbaczu. Wybrali się tam w ramach wycieczki zainicjowanej za pośrednictwem portalu Facebook przez Bartosza Korczaka, który sam jest entuzjastą tej dyscypliny sportu. Za trasę wybrali Kowaniec, os. Gazdy i żółty szlak, czyli ścieżkę którą w ubiegłym roku Urząd Miasta wytyczył i oznakował w ramach programu „Otwarte strefy rekreacji w miastach partnerskich Nowy Targ – Kieżmark”.


- Czy z lotniska, czy z parku, zależy jak na to patrzeć, nawet osoba nie znająca miasta może za znakami wyjechać na Turbacz – mówi Bartosz Korczak, inicjator wycieczki, chwaląc tą trasę. Jeszcze przed kilkoma laty rowerzyści chętniej jeździli zielonym szlakiem turystycznym na Turbacz, ale jak zauważa sam Korczak, który w Gorcach pokonał wiele tras, obecnie właśnie ta ścieżka jest godna polecenia rowerzystom.

- Dla nas taki wyjazd na Turbacz to codzienność, ale wiem że z innych miast w Polsce przybywają tu całe wyprawy. Widziałem nawet na YouTube filmy z całej półtoragodzinnej jazdy – mówi kolarz. Polecając trasę zaznacza jednak, że jej pokonanie wymaga pewnego doświadczenia, które uzyskuje się przez trenowanie podjazdów w górach. – Początkowo kilometr, może dwa, a następnym razem będzie na pewno lepiej. Po pół roku, może roku od rozpoczęcia treningów można ten Turbacz że tak się wyrażę „zdobyć”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Sakiewka VSakiewka VSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 13 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”„Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”Płyta DVD zawiera widowisko „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu” (2 godz. 23 min.) zarejestrowane podczas premiery w 2011 roku w Zakopanem, w kinie Sokół (AKT I i IV)...
    35 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.