Nowy Targ
Sport
VIII Bieg Podhalański
Autor: Marcin Jagła
Na nowotarskim lotnisku odbył się Bieg Podhalański im. Jana Pawła II. Na trasie zawodów stanęło 553 miłośników biegówek. W biegu udział wzięło też kilkudziesięciu Słowaków a wśród nich ekipa z zaprzyjaźnionego Kieżmarku, której kibicował primator Ján Ferenčák. Zawodnicy rywalizowali na dystansach 5, 15 i 30 kilometrów. Trasa zawodów jest jedną z najbardziej malowniczych tras spośród imprez narciarskich w Polsce. Wielu z zawodników biorących udział w „biegu papieskim” nie traktuje go tylko jako formy rekreacji, a przed udziałem postanawia biec w sobie wiadomej intencji.
Honorowy patronat nad biegiem objęli: ks. Kardynał Stanisław Dziwisz oraz Marek Sowa – Marszałek Małopolski. Organizatorami imprezy i fundatorem nagród byli: Urząd Miasta Nowy Targ, Tatrzański Związek Narciarski, Urząd Miasta Zakopane, Starostwo Powiatowe w Zakopanem, Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Urząd Gminy Szaflary, Urząd Gminy Poronin, Urząd Gminy Nowy Targ a także Urząd Gminy Bukowina Tatrzańska.
- Aniołek duży I
Aniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa. 16 zł - Wisiorek "Trójeczka"
Wisiorek z trzema koralikami w groszki. Obwód 76 cm. 50 zł - Naszyjnik "Miłość uskrzydla"
Naszyjnik "Miłość uskrzydla" Obwód 64 cm. Materiały: Sukno, Cekiny, Koraliki. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz. 65 zł



