PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2015 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Sport

Zawody pływackie

Wtorek, 15 grudnia 2015 r.
Autor: Joanna Kaleta

Zawody pływackieW Miejskiej Pływalni w Nowym Targu odbyły się Igrzyska, Gimnazjada i Licealiada Powiatu Nowotarskiego w pływaniu indywidualnym i drużynowym pod patronatem Burmistrza Nowego Targu. W każdej kategorii wiekowej zawodnicy startowali w stylu klasycznym, grzbietowym, dowolnym i motylkowym – ten ostatni cieszył się najmniejszym powodzeniem w wśród uczniów szkół podstawowych zgłosiło się tylko 3 zawodników a w kategorii dziewcząt nie było chętnych. Drużynowo najlepsza była Szkoła nr 5 w Nowym Targu, dziewczęta w sztafecie 8x50 metrów aż o minutę pokonały rywalki z nowotarskiej 11, w rywalizacji chłopców tylko 2 sekundy zdecydowały o takim samym wyniku.


Wśród gimnazjalistów nie było ani dziewcząt ani chłopców zainteresowanych stylem motylkowym w sztafecie wygrali chłopcy z Gimnazjum nr 2 w Nowym Targu, a jedyna drużyna dziewcząt z Publicznego Gimnazjum w Krościenku nad Dunajcem została zdyskwalifikowana. Licealiści mogą pochwalić się jednym pływakiem, który pokonał dystans 50 metrów stylem motylkowym – to Mateusz Kwak z Zespołu Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu. W sztafetach wystartowała 1 drużyna kobieca z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Rabce Zdroju i 3 drużyny męskie, wśród których najlepiej popłynęli chłopcy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nowym Targu.

Zawody zorganizowało Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu a medale i puchary dla zwycięzców wręczyli Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego Władysław Tylka, Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu Tadeusz Watycha, Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Nowym Targu Bartosz Ścisłowicz. Sędzią głównym zawodów był Maciej Haras.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska ISpinka góralska IMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    170 zł
  • Spinka góralska VISpinka góralska VIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    130 zł
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny im...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.