PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2023 12345678910111213141516171819202122232425262728 »

Nowy Targ

Sport

Nowy Targ- XII Bieg Podhalański im. Jana Pawła II - kolorowo, bojowo i nastrojowo–sportowo

Sobota, 11 lutego 2023 r.
Autor: Piotr Kyc

Nowy Targ- XII Bieg Podhalański im. Jana Pawła II - kolorowo, bojowo i nastrojowo–sportowoBieg Podhalański im. Jana Pawła II to wprawdzie nie Jakuszyce, ale wydarzenie duże, zauważalne na sportowej mapie Polski. Mimo obaw o tłok i brak miejsc parkingowych postanowiłem podjechać do Nowego Targu, aby dokończać wczorajszą trasę wokół rezerwatu przyrody Bór na Czerwonem. Na miejscu zaskoczenie rozmachem organizacyjnym imprezy. Organizatorzy pisali o kilkuset zawodnikach z całej Polski. Tymczasem kilkaset to było samych samochodów! Kolorowo, bojowo i w ogóle nastrojowo–sportowo. Zawodnicy wystartowali i zakończyli swój bieg na nowotarskim lotnisku w Nowym Targu. Rywalizowali na trzech trasach o długości 30 km, 15 km i 6 km.


Bieg zasługuje na miano imprezy masowej. Startowali uczestnicy w różnym wieku prezentujący szeroki wachlarz stopni opanowania sztuki narciarskiej. Obok matek z małymi dziećmi, czy amatorów, którzy udział w imprezie traktowali jako kolejny intersujący weekend szusowali prawdziwi harpagani! Oczywiście należy wspomnieć o sportowcach, dla których był to tylko kolejny trening. Mknęli torami w grupach jak pociąg pośpieszny.Organizatorzy w materiałach promocyjnych zapowiadali powrót po 18 latach na nowotarskie lotnisko Królowej Nart Biegowych Justyny Kowalczyk-Tekieli. Powróciła, i w kapitalnym stylu zwyciężyła wśród Pań na dystansie 30 kilometrów.

Nie zapomniano o dzieciach których rodzice brali udział w imprezie, albo przyszli jako widzowie. Zorganizowano strefę zabaw dla dzieci i rodziców prowadzoną przez sympatyczną panią pedagog. Ponadto jeżdżono psim zaprzęgiem, grano w curling na śniegu  i startowano na biegówkowym torze przeszkód.   

Oczywiście jak to  wszystko zobaczyłem, to stwierdziłem, że jest warte uwiecznienia. Biegóweczki  pomogły w przemieszczaniu się  po rozległym terenie. Trudno-trasę   wokół rezerwatu przyrody Bór na Czerwonem dokończę w najbliższym czasie. Kto wie może jutro?    

Szczegółów i informacji na temat zajętych miejsc, przyznanych nagród należy szukać na stronie organizatora:  https://bieg.nowytarg.pl/

Zapewne pojawia się tam piękne zdjęcia robione przez miejscowych fotografów.

A teraz om sponsorach bo to poważne instytucje.

Nagrody dla najlepszych między innymi ufundowali Sponsor Generalny firma SALOMON, Sponsor Główny Alior Bank, sponsorzy Suunto, Gena, Holmenkol, Herbaciarnia Tea Time, Hotel Ibis Styles Nowy Targ, Hotel Gorce w Nowym Targu, Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Nowym Targu, Full Live oraz lokalne Samorządy: Urząd Miasta Nowy Targ, Urząd Miasta Zakopane, Powiat Nowotarski, Powiat Tatrzański, Urząd Gminy Nowy Targ, Urząd Gminy Szaflary, Urząd Gminy Bukowina Tatrzańska, Urząd Gminy Poronin.

Bieg wspierają tacy sponsorzy jak Holmenkol, oraz instytucje Tatrzański Związek Narciarski, ZGZiR Nowy Targ, Aeroklub Nowy Targ, Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowy Targu, GOPR, OSP Nowy Targ, OSP Szaflary.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Bransoletk​a "Moon"Bransoletk​a "Moon"Bransoletka z hematytów, masy perłowej, muszli szarej, asymetryczna. Obw. 19 cm.
    45 zł
  • Torebka filcowa VIIITorebka filcowa VIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Pasek ze sztucznego materiału...
    110 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.