PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2023 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Nowy Targ

Sport

Zawody o Puchar Polan

Sobota, 15 kwietnia 2023 r.
Autor: Adam Dudek

Zawody o Puchar PolanPomimo niezbyt optymistycznych prognoz pogodowych na "Lany Poniedziałek", szanując tradycję pomysłodawców "Zawodów o Puchar Polan", już 57 raz "Ludzie Gór" spotkali się w rejonie Bukowiny Waksmundzkiej w Gorcach w bacówce Państwa Rekuckich. W warunkach wiosenno zimowych 20 zawodników wzięło udział w zawodach o Puchar Polan. W zawodach narciarskich (narciarstwo zjazdowe) wzięło udział 5 zawodników. Natomiast w X Jubileuszowym Biegu Śladami Niedźwiedzia wytyczonym na zielonym szlaku wzięło udział 15 zawodników. Pomimo trudnych warunków śniegowych udało się rozegrać zjazd z Bukowiny Waksmundzkiej.


Organizatorzy wytyczyli bezpieczną trasę wokół Bukowiny Waksmundzkiej na dystansie 1,5 kilometra. Zawody odbyły się w przyjemnej świątecznej atmosferze. Obyło się bez kontuzji. Podczas uroczystej dekoracji zawodników wspomniano nieżyjących już "Ludzi Gór", za których zmówiono modlitwę "Wieczne odpoczywanie...".  Organizatorzy spotkania składają serdeczne podziękowania sympatykom gorczańskiej wspólnoty kolegom: Tadeuszowi Watycha oraz Marcinowi Kudasikowi za przygotowanie nagród w postaci statuetek oraz okolicznościowych dyplomów. Szczególne podziękowanie dla Stanisława Cyrwusa za pomoc w organizacji zawodów oraz gospodarzom tzw. "bunkra". Serdeczne podziękowania należą się sędziom zawodów. Byli to Stanisław Łapsa, Jan Bylina, Arkadiusz Dudek, Anna Bylina oraz Andrzej Pyzowski.

Wyniki - narty zjazd:

1. Stanisław Rekucki

2. Andrzej Pyzowski

3. Piotr Zientara

Wyniki - bieg. Kobiety:

Grupa I

1. Joanna Jaskierska

Grupa II

1. Barbara Jaskierska


Wyniki - bieg. Mężczyźni:

Grupa I

1. Kamil Jędrol

2. Jarosław Grabowski

Grupa II

1. Jacek Syska

2. Arkadiusz Dudek

3. Robert Żółtek

Grupa III

1. Michał Borowicz

2. Stanisław Rekucki

Grupa IV:

1. Piotr Zientara

2. Stanisław Kamoń

Wśród osób dopingujących było sporo turystów i sympatyków aktywnego wypoczynku w Gorcach. Nagrodzonych dekorował wielokrotny reprezentant Polski w hokeju na lodzie Mieczysław Jaskierski pseudonim "Złotko".

Do zobaczenie za rok!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem zdobionym rozetą...
    950 zł
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...
    100 zł
  • Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek, z sukna, tkaniny i cekin. Średnica zawieszki 6,5 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.