PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Walne zebranie OSP

Poniedziałek, 1 lutego 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

Walne zebranie OSPNa dorocznym walnym zebraniu w remizie na Kowańcu spotkali się członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej Nowy Targ. W zebraniu uczestniczył również Burmistrz Marek Fryźlewicz, który kontynuując rodzinne tradycje również jest członkiem OSP.


Podkreślając swoją podwójną rolę na zebraniu – ochotnika, ale też jednocześnie burmistrza miasta podziękował on władzom Straży za dobrą współpracę z samorządem i dobre wyniki w działalności społecznej na rzecz Miasta i całego regionu. Strażacy nie tylko bowiem prowadzą działalność typowo ratowniczo-gaśniczą, ale także zabezpieczają pod względem porządkowym wiele miejskich imprez, jak chociażby ubiegłoroczną mszę na 30. rocznicę wizyty Ojca Świętego na lotnisku i wiele innych. Burmistrz podkreślił też, że mimo częstych różnic zdań w Radzie Miasta, sprawy strażaków zawsze spotykają się ze zrozumieniem i nie budzą żadnych kontrowersji.

Ochotnicza Straż Pożarna w Nowym Targu liczy sobie już 129 lat. Jest jedną z najstarszych organizacji w kraju. Została powołana jako odpowiedź społeczeństwa na serię pożarów, które nawiedziły miasto. Pierwsza remiza mieściła się przy ul. Waksmundzkiej. Obecnie strażacy mają do dyspozycji miejski budynek przy ul. Kowaniec. W ostatnich latach samorząd wykonał kilka remontów tego budynku, w tym w ubiegłym roku pomieszczenia oraz instalację grzewczą.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XIIITorebka filcowa XIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Bransoletka PurpurosaBransoletka PurpurosaBransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.