PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Jest decyzja o utrzymaniu Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Targu

Piątek, 19 lutego 2010 r.
Autor: Marcin Kolasa - Asystent Posła na Sejm RP Andrzeja Guta-Mostowego

Dzięki wspólnym działaniom Posła na Sejm RP Andrzeja Guta- Mostowego, pozostałych parlamentarzystów z naszego regionu, samorządowców z powiatów nowotarskiego oraz tatrzańskiego, Minister Obrony Narodowej Bogdan Klich podjął decyzję o utrzymaniu Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Targu. 16 lutego otrzymaliśmy informację o utrzymaniu jednostki w Nowym Targu w nowym projekcie rozporządzenia, które ukazało się na stronach internetowych ministerstwa.


W projekcie rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej w sprawie wojewódzkich sztabów wojskowych i wojskowych komend uzupełnień (projekt w dniu 16 lutego br. został wysłany do uzgodnień międzyresortowych) czytamy:
§ 3. Tworzy się z dniem 1 stycznia 2011 r. następujące wojskowe komendy uzupełnień oraz ustala ich siedziby i terytorialny zasięg działania:
6) w województwie małopolskim:
c) Wojskowa Komenda Uzupełnień w Nowym Targu, dla miast i gmin objętych zasięgiem działania powiatów: nowotarskiego, suskiego i tatrzańskiego.
Przypomnijmy, iż w dniu 22 lipca 2009 r. Ministerstwo Obrony Narodowej przedstawiło projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie wojewódzkich sztabów wojskowych i wojskowych komend uzupełnień, który zakłada zmianę ilości wojskowych komend uzupełnień, w tym likwidację WKU w Nowym Targu. Po przedstawieniu tej informacji sprawie Poseł Andrzej Gut-Mostowy złożył obszerną interpelację na ręce szefa MON oraz spotkał się kilkukrotnie z kierownictwem resortu w tej sprawie uzasadniając szeroko konieczność dalszego funkcjonowania jednostki w Nowym Targu. Jak się okazuje, były to działania skuteczne.

link do projektu - http://www.bip.mon.gov.pl/196.html

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Skąpiec”„Skąpiec”Płyta DVD zawiera spektakl „Skąpiec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 23 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Bańka choinkowa IBańka choinkowa IBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Spinka góralska XIISpinka góralska XIIMetalowa spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.