PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Jest decyzja o utrzymaniu Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Targu

Piątek, 19 lutego 2010 r.
Autor: Marcin Kolasa - Asystent Posła na Sejm RP Andrzeja Guta-Mostowego

Dzięki wspólnym działaniom Posła na Sejm RP Andrzeja Guta- Mostowego, pozostałych parlamentarzystów z naszego regionu, samorządowców z powiatów nowotarskiego oraz tatrzańskiego, Minister Obrony Narodowej Bogdan Klich podjął decyzję o utrzymaniu Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Targu. 16 lutego otrzymaliśmy informację o utrzymaniu jednostki w Nowym Targu w nowym projekcie rozporządzenia, które ukazało się na stronach internetowych ministerstwa.


W projekcie rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej w sprawie wojewódzkich sztabów wojskowych i wojskowych komend uzupełnień (projekt w dniu 16 lutego br. został wysłany do uzgodnień międzyresortowych) czytamy:
§ 3. Tworzy się z dniem 1 stycznia 2011 r. następujące wojskowe komendy uzupełnień oraz ustala ich siedziby i terytorialny zasięg działania:
6) w województwie małopolskim:
c) Wojskowa Komenda Uzupełnień w Nowym Targu, dla miast i gmin objętych zasięgiem działania powiatów: nowotarskiego, suskiego i tatrzańskiego.
Przypomnijmy, iż w dniu 22 lipca 2009 r. Ministerstwo Obrony Narodowej przedstawiło projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie wojewódzkich sztabów wojskowych i wojskowych komend uzupełnień, który zakłada zmianę ilości wojskowych komend uzupełnień, w tym likwidację WKU w Nowym Targu. Po przedstawieniu tej informacji sprawie Poseł Andrzej Gut-Mostowy złożył obszerną interpelację na ręce szefa MON oraz spotkał się kilkukrotnie z kierownictwem resortu w tej sprawie uzasadniając szeroko konieczność dalszego funkcjonowania jednostki w Nowym Targu. Jak się okazuje, były to działania skuteczne.

link do projektu - http://www.bip.mon.gov.pl/196.html

Zobacz w naszym sklepie:
  • Nuty spod Hól - Kapela ZokopianyNuty spod Hól - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Andrzej Dziubas, Henryk Krzeptowski...
    30 zł
  • Wisiorek "Ogródek 1"Wisiorek "Ogródek 1"Z sukna i cekin. Wykonany ręcznie. Wymiary zawieszki 5,5/ 3,5 cm. Obwód 70 cm.
    30 zł
  • Sakiewka VSakiewka VSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 13 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.