PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Udana zbiórka dla Mateusza

Niedziela, 28 lutego 2010 r.
Autor: Rycerze Kolumba

fot. www.rycerzekolumba.plW niedzielę 28 lutego pod kościołem NSPJ w Nowym Targu Służba Maltańska, dzieci ze szkoły podstawowej nr 5 (do której uczęszcza Mateusz) oraz Rycerze Kolumba zbierali pieniążki na dalsze leczenie i rehabilitację chłopca.


Nowotarżanie wrzucali chętnie - Maltańczycy żartowali, iż brakuje miejsca w puszkach - trzeba będzie komisyjnie przeliczyć pieniądze, żeby zwolnić puszki przed wieczorną Mszą Świętą - nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania - mówią wolontariusze.

Mateusz został ciężko ranny w wyniku wypadku 1 lutego - lekarze z krakowskiego Prokocimia operowali chłopca przez kilka godzin, by przywrócić krążenie w zmiażdżonych nogach. Również nowotarscy lekarze przyczynili się do sukcesu operacji - bez zaopatrzenia chłopca w naszym szpitalu operacja mogłaby zakończyć się amputacją obu nóg.

Chłopiec dochodzi do zdrowia w krakowskim szpitalu. Rycerze Kolumba już zobowiązali się przekazać chłopcu wózek, by w trakcie pobytu w domu i rehabilitacji nie obciążał zbytnio operowanych nóg.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Aniołek mały IIAniołek mały IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł
  • Portfel IIIPortfel IIIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Biały, czarny
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.