PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Wybory władz nowotarskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego

Wtorek, 9 marca 2010 r.
Autor: PTH O/Nowy Targ

Wybory władz nowotarskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa HistorycznegoW ostatnią sobotę odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo -Wyborcze Oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego w Nowym Targu. W jego trakcie podsumowano sześcioletni okres działalności Towarzystwa w regionie, który obfitował w szereg ciekawych inicjatyw: konferencji naukowych, odczytów i spotkań promocyjnych, wystaw czasowych, badań terenowych, pikników, inscenizacji a także bogatej działalności wydawniczej i edukacyjnej.


Podsumowano także kończącą się kadencję, która przypadła na lata 2007-2010. Ustępujący Zarząd złożył obszerne sprawozdanie merytoryczne oraz finansowo-gospodarcze. Zapoznano się także z protokołem Komisji Rewizyjnej. Po krótkiej dyskusji nad sprawozdaniami, w głosowaniu udzielono ustępującemu Zarządowi jednogłośnie absolutorium. Szczegółowe Sprawozdanie PTH za rok 2009 stanowi załącznik do niniejszej informacji.

W dalszej części zebrania przeprowadzony wybory do władz Oddziału na kolejną, trzecia kadencję na lata 2010-2013 tj.: Prezesa, Zarząd oraz Komisję Rewizyjną

Jedynym kandydatem na stanowisko Prezesa był Robert Kowalski, dotychczasowy szef Oddziału. Członkowie w głosowaniu jawnym jednogłośnie powierzyli mu ponownie kierowanie Towarzystwem. W dalszej kolejności dokonano wyboru członków Zarządu. Ostatecznie uległ on tylko niewielkim zmianom. Dotychczasowego członka zarządu Bronisława Chowańca-Lejczyka zastąpił Michał Maciaszek.

W związku z powyższym nowy Zarząd Oddziału PTH w Nowym Targu ukonstytuował się w następującym składzie:

Robert Kowalski (Nowy Targ) – Prezes Oddziału
Krzysztof Wielgus (Kraków) – Wiceprezes ds. naukowych
Piotr Sadowski (Pcim) – Wiceprezes ds. wydawniczych
Jadwiga Jurkowska (Szczawnica) – Sekretarz
Wojciech Tadeusz Batkiewicz (Nowy Targ) – Skarbnik
Elżbieta Geryszewska (Nowy Targ) – Członek Zarządy
Michał Maciaszek (Klikuszowa) – Członek Zarządu

Wybrano również Komisję Rewizyjną Oddziału, która w nowej kadencji pracować będzie w następującym składzie:

Tomasz Jastrzębski (Wieliczka) – Przewodniczący
Jarosław Buczek (Ochotnica G.) – Członek
Łukasz Kubowicz (Ludźmierz) – Członek

W drugiej części zebrania rozwinęła się blisko dwu godzinna debata nad kierunkami dalszego rozwoju Oddziału, formowane były propozycje nowych projektów i przedsięwzięć, a także zastanowiono się nad rolą jaka PTH winno odgrywać w środowisku, w którym działała. Podkreślono doskonała współprace z lokalnymi mediami oraz instytucjami samorządowymi i organizacjami pozarządowymi.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 6 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.