PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Pomoc dla Patryka

Środa, 10 marca 2010 r.
Autor: Maciej Langer

fot. Maciej LangerPodczas finału Małopolskiej Amatorskiej Ligi Hokejowej zbierane były fundusze na rehabilitację Patryka Chowańca. - Dzięki Państwa hojności udało nam się zebrać 4 259,75zł. i 1,70 € - informuje Maltańska Służba Medyczna. Patryk choruje na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe. Cierpi także na padaczkę.


Przeszedł zabiegi ortopedyczne i okulistyczne. Teraz potrzebuje intensywnej rehabilitacji, zarówno prywatnych jak i podczas turnusów rehabilitacyjnych, które są bardzo drogie i przekraczają możliwości finansowe jego rodziców. Jeden dwutygodniowy turnus to koszt około 4500zł. Dzięki sobotniej akcji na chwilę "złapią oddech".

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli naszego syna Patryczka na zakończeniu Małopolskiej Amatorskiej Ligi Hokeja. Wielkie podziękowanie dla założyciela ligi i pomysłodawcy charytatywnego celu Wojtka Krupy. Dziewczynom z akcji "Pomagamy Dzieciom Podhala"- Elwirze, Ewie i Jolce. Służbie Maltańskiej, wolontariuszom oraz zespołowi tanecznemu z Gimnazjum nr 1 z Nowego Targu. Znakomitym gościom jakimi byli pan Gabriel Samolej oraz ks. Paweł Łukaszka, który przekazał koszulkę Podhala na licytację. Przedstawicielom PZHL-u w osobach Jana Gabora i Mariana Pysza za udział i przekazanie koszulki reprezentacji Polski, która również została wylicytowana. Dziękujemy portalowi Podhale24 za wsparcie medialne. Wszystkim kibicom za darowizny i liczne przybycie. Wszystkim zawodnikom MALH, drużynie Demony Nowy Targ, sędziom oraz firmom Modom i Pakfol za przekazanie darowizn na rzecz Patryka. Podziękowania dla Tomka Watychowicza za przekazanie swojej nagrody Patrykowi. Osobne podziękowania kierujemy drużynie Górali za wsparcie na co dzień. Mając w koło tylu wspaniałych przyjaciół zawsze jest lżej- piszą Rodzice Patryka.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.