PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Tour de Pologne będzie w Nowym Targu

Środa, 24 marca 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikOstatni etap tegorocznego Tour de Pologne rozpocznie się w Nowym Targu. Burmistrz Marek Fryźlewicz i organizator wyścigu Czesław Lang podpisali umowę regulującą szczegóły imprezy, która odbędzie się na nowotarskim Rynku początkiem sierpnia.


Pojawienie się tej najbardziej prestiżowej imprezy kolarskiej w Polsce w naszym mieście to nie tylko sam start światowej elity walczącej o punkty w światowym rankingu, który będzie miał miejsce 7 sierpnia, ale także szereg atrakcji dla amatorów kolarstwa. Począwszy od całego miasteczka rowerowego ze stoiskami z akcesoriami sportowymi, po profesjonalne serwisy rowerowe.

W piątek miłośnicy kolarstwa będą mieli też możliwość wzięcia udziału w masowym wyścigu z Nowego Targu do Bukowiny Tatrzańskiej. Będą dwie trasy. Jedna dla bardziej wytrenowanych, wiodąca przez Sierockie, Gliczarów i Bukowinę, a druga raczej rekreacyjna, główną drogą z Nowego Targu do Bukowiny przez Białkę Tatrzańską. Organizatorzy liczą, że w tym wyścigu weźmie udział około dwóch tysięcy uczestników, czyli dziesięć razy więcej, niż w samym Tour de Pologne. Wyścig będzie miał też cel charytatywny, sto złotych wpisowego będzie cegiełką na fundację „A kogo” Ewy Błaszczyk.

Podpisanie umowy było też okazją do wręczenia przez Burmistrza Marka Fryźlewicza Czesławowi Langowi i towarzyszącemu mu Lechowi Piaseckiemu koszulek hokejowych z nadrukowanymi nazwiskami. Szczególnie ucieszył się Piasecki, który oprócz kolarstwa uprawia amatorsko również hokej na lodzie.

Tour de Pologne w Nowym Targu to świetna okazja do promowania miasta. Wyścig jest w centrum uwagi mediów – nie tylko sportowych. Stolica Podhala i okolice będą pokazywane z profesjonalnego sprzętu telewizyjnego włączając to kamery na motocyklach i w śmigłowcu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...
    100 zł
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł
  • Spinka góralska VISpinka góralska VIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    140 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.