PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Uroczystości w Nowotarskim Szpitalu. Kardynał Dziwisz poświęcił nowe oddziały

Środa, 24 marca 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka19 marca w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II zostały uroczyście otwarte i poświęcone oddziały opiekuńczo-leczniczy i chirurgiczny, a także Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Oko-Test”, który jako jedyny na Podhalu wykonuje operacje zaćmy. W uroczystościach uczestniczył kardynał Stanisław Dziwisz, wicemarszałek Małopolski Marek Sowa, starosta Krzysztof Faber, senator Tadeusz Skorupa, radni wojewódzcy oraz przedstawiciele lokalnych samorządów i instytucji.


- Gratuluję tego pięknego szpitala, który się ciągle rozwija i bogaci w nowe oddziały ważne dla leczenia mieszkańców całego Podhala – powiedział kardynał Dziwisz, który poświęcił nowe oddziały, a także spotkał się z ich personelem oraz pacjentami.
W nowotarskim szpitalu zakończona została inwestycja przebudowy pawilonu H, w którym otwarto Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.
- Dzisiaj zostaje oddana do użytku ostatnia część rozpoczętej przed trzydziestu laty budowy szpitala nowotarskiego. Szpital otrzymuje nowoczesny obiekt, w którym będzie mieścił się Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Oddział liczy 84 łóżka. Jest to kolejny ważny etap w dynamicznym rozwoju Podhalańskiego Specjalistycznego Szpitala im. Jana Pawła II w Nowym Targu. Najważniejsze jest to, że mieszkańcy Podhala będą mogli przebywać w bardzo dobrych warunkach i korzystać z wysokiej jakości usług medycznych i opiekuńczych - mówił podczas uroczystości starosta nowotarski Krzysztof Faber.
Przebudowa pawilonu H była możliwa dzięki pomocy finansowej samorządu województwa małopolskiego. Prace remontowo-adaptacyjne kosztowały prawie 9 mln zł, samorząd przekazał na ten cel 5,5 mln zł, a pozostałe środki pochodziły z budżetu powiatu nowotarskiego. Prace trwały 4 miesiące.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IVObraz olejny Folk IVObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Torebka filcowa XTorebka filcowa XTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik z kulek agaru oraz koralików szkła Weneckiego - vintage. Obwód 50 cm.
    65 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.