PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Orlik w Mieście

Czwartek, 24 czerwca 2010 r.
Autor: Marcin Jagła

fot. Marcin Jagła23 czerwca na terenie obiektu szkolnego przy Gimnazjum Nr 1 w Nowym Targu odbyła się uroczystość otwarcia wielofunkcyjnych boisk sportowych wybudowanych w ramach programu „Moje boisko- Orlik 2012”. Uczestniczyły w tym wydarzeniu miejskie władze, uczniowie szkół, ale też przedstawiciele policji, parlamentarzystów, księża, z ks. Marianem Wanatem - proboszczem sąsiadującej ze szkołą parafii św. Katarzyny na czele.


Boiska powstały w ramach rządowego programu „Moje Boisko – Orlik 2012” zakładającego budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych dla użytkowników kompleksów boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym, w każdej gminie na terenie całego kraju. Założeniem programu jest udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu.

Kompleks sportowy składa się z boiska ze sztuczną trawą o wymiarach 30x62 m oraz wielofunkcyjnego boiska o wymiarach 19.1x32.1 i nawierzchni syntetycznej z kolorowego poliuretanu. wraz z kompleksem sanitarno - szatniowym o powierzchni ok. 60 m. Boiska są ogrodzone. Na obiekcie zamontowano chwytacze piłek, ławeczki a także profesjonalne oświetlenie.

Podczas uroczystego otwarcia „Orlika” Marek Fryźlewicz – burmistrz miasta powiedział, że Nowy Targ to miasto, które stawia na sport. Prawie 6% miejskiego budżetu trafia właśnie na ten cel i to nie tylko w postaci nowoczesnej infrastruktury ale też bezpośrednio do stowarzyszeń w postaci dotacji.
W Nowym Targu przybywa obiektów sportowych. Przysłowiowym strzałem w dziesiątkę był skate park przy Alei Solidarności, boisko z trawą syntetyczną przy Gimnazjum nr 2. W parku miejskim powstało trawiaste boisko do piłki nożnej, syntetyczne do koszykówki oraz tor do jazdy na wrotkach, który zimą zamienił się w olbrzymie lodowisko. Pną się też ku górze mury pełnowymiarowej hali sportowej przy szkole na os. Niwa. Na nowotarskie place zabaw od połowy maja zawitali po zimowej przerwie trenerzy osiedlowi, którzy prowadzą zajęcia z dziećmi odciągając je tym samym od siedzenia przed monitorem podłączonym do komputera. W okresie wakacji trenerzy organizują rozgrywki ligi osiedlowej w piłkę nożną. Miasto realizuje kompleksowy program, który zakłada powstawanie nowych obiektów z równoczesnym pomysłem na ich skuteczne wykorzystanie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1" Obwód - 18 cm. Matriały: Jadeit, Lapis lazuli, Turkus, Aragonit, Koral, Szkło. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Aniołek średni IIIAniołek średni IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Sakiewka VSakiewka VSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 13 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.