PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Lipiec 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

Dwieście lat dla Pani Katarzyny

Czwartek, 15 lipca 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik - UM Nowy Targ

Dwieście lat dla Pani KatarzynyKatarzyna Olga Paszkowska z Nowego Targu obchodziła dziś setne urodziny. Jubilatce złożyli z tej okazji życzenia również Burmistrz Marek Fryźlewicz oraz Przewodniczący Rady Miasta Lesław Mikołajski. Wraz z życzeniami w imieniu samorządu i medalem 660-lecia miasta przekazali oni życzenia od premiera i wojewody małopolskiego.


- Zdrowia, opieki, opatrzności bożej i łask a także wielu życzliwych ludzi spośród pani rodziny, sąsiadów i znajomych – życzył stulatce Burmistrz Marek Fryźlewicz, wręczając jednocześnie medal ze świętą Katarzyną, patronką nie tylko miasta Nowego Targu, ale także w tym przypadku - jubilatki.

Katarzyna Paszkowska urodziła się we Lwowie jeszcze za czasów zaboru austriackiego. Przez całe życie niezamężna pracowała jako opiekunka w domach starców, a później w przedszkolach – tzw. ochronkach. Po repatriacji do Polski mieszkała w Małopolsce. W latach 60. ubiegłego wieku przeprowadziła się na Podhale, osiadając na stałe w Nowym Targu.

Jubilatka była również intendentką w przedszkolu w Szaflarach, stąd na urodzinach obecność sporej delegacji z wójtem Stanisławem Ślimakiem na czele. Kwiaty otrzymała także od reprezentacji gminnego przedszkola, zaś na urodzinach byli ubrani po góralsku obecni podopieczni placówki.

Życzenia składały m.in. przedstawicielki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Elżbieta Całusińska. Pani Paszkowska to już trzecia mieszkanka Nowego Targu, która w tym roku obchodzi setne urodziny.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    30 zł
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Torebka filcowa VIIITorebka filcowa VIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Pasek ze sztucznego materiału...
    110 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.