PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Lipiec 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

Kładka uroczyście otwarta

Poniedziałek, 26 lipca 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikUroczystym przecięciem wstęgi w pierwszym dniu Pikniku Lotniczego Burmistrz Marek Fryźlewicz oficjalnie oddał do użytku pieszo-rowerową kładkę na Białym Dunajcu. Kładka łączy okolice osiedli Podhalańska-Podtatrzańska-Sikorskiego-Maczka z Borem na Czerwonem i miejskim lotniskiem.


- To jedna z najczęściej wymienianych inwestycji podczas spotkań osiedlowych. Często spotykałem się z pytaniami „kiedy będzie tutaj kładka” – powiedział Burmistrz Marek Fryźlewicz podczas uroczystego otwarcia inwestycji. – Pytali nie tylko mieszkańcy starszego pokolenia, którzy pamiętali jeszcze kładkę podczas wizyty Ojca Świętego, ale również ci młodzi.

Budowa kładki nie była jednak sprawą prostą. Co prawda Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie od razu życzliwie podszedł do zadania, to jednak na przeszkodzie stanęły drobne skrawki ziemi należące do osób prywatnych, a nie wszyscy właściciele mieli uregulowane sprawy własnościowe. Trzeba było także dopełnić formalności związanych z urzędowym wylesieniem części terenów – w dokumentach funkcjonował tu bowiem las, a było świeżo po aferze związanej z wylesieniami, tego rodzaju sprawom wszyscy bardzo dokładnie się przyglądali. Ostatecznie udało się doprowadzić do skutecznego załatwienia spraw m.in. na szczeblu krajowym i kładka została wybudowana.

- Mam nadzieję że samorząd, może już nie tej, ale następnej kadencji zadba o to żeby i otoczenie zagospodarować pod względem rekreacyjnym – dodał burmistrz mając świadomość, że dalsze inwestycje w sąsiedztwie kładki są niezbędne.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IITorebka filcowa IITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA -...
    160 zł
  • Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek, z sukna, tkaniny i cekin. Średnica zawieszki 6,5 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    175 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.