PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Z nami zawsze po drodze!!! - Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A.

Środa, 15 września 2010 r.
Autor: AKS

Z nami zawsze po drodze!!! - Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A.Z nami zawsze po drodze!!! To hasło Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Drogowo – Mostowego S.A. w Nowym Targu - firmy posiadającej bogatą i piękną historię sięgającą okresu przedwojennego, przez którą zostały zbudowane i wyremontowane dziesiątki kilometrów dróg w naszym regionie. Najważniejsze realizacje w ostatnich latach to odcinki drogi krajowej nr 7 Lubień – Zabornia i Podwilk – Chyżne, odcinek drogi krajowej nr 47 Zabornia – Nowy Targ, odnowione odcinki drogi krajowej nr 49 Nowy Targ – Jurgów oraz innych wiele odcinków dróg krajowych, powiatowych i gminnych. Ważną dziedziną działalności spółki są także roboty mostowe.


- W naszej firmie znajduje zatrudnienie około 300 osób z Podhala, Orawy i Spisza. Czasami są to całe rodziny. Tak jest od zawsze, od dziesiątków lat. Jeszcze dziś można spotkać wśród naszych pracowników osoby, których dziadkowie pełnili funkcje dróżników utrzymujących własnymi rękami określone odcinki dróg mieszkając w tzw. dróżniczówkach w pobliżu drogi, za którą byli odpowiedzialni – wyjaśnia prezes PPDM Władysław Głód.

Większość sieci dróg na terenie Podhala, Orawy i Spisza powstawała właśnie dzięki ciężkiej pracy ludzi zatrudnionych w tym przedsiębiorstwie.

- To, że dzisiaj każdy zakątek Podhala jest dostępny dla turystów, jest udziałem pracowników naszej firmy, którzy budowali te drogi od podstaw. Żadna z istniejących obecnie na naszym rynku firm drogowych nie wniosła tak dużego wkładu w rozwój komunikacyjny Podhala, Orawy i Spisza jak nasza. Co ciekawe - choć przeszła ona wiele przekształceń, nie zmieniła jednak adresu. Cały czas to ul. Szaflarska 102 – dodaje prezes.

W 2005 r. po kolejnych przekształceniach Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe S.A. w Nowym Targu w procesie prywatyzacyjnym prowadzonym przez Ministerstwo Skarbu Państwa wygrało długą batalię z zagranicznymi inwestorami i od tej pory zachowując w całości polski kapitał rozwija się zyskując na rynku coraz mocniejszą pozycję w branży drogowo- mostowej.

- W swojej działalności stawiamy przede wszystkim na profesjonalizm i wysoką jakość wykonywanych robót przy wykorzystaniu najnowszych technologii i materiałów budowlanych. Posiadamy własne laboratorium do prowadzenia kontroli jakości wykonywanych robót. Wdrożyliśmy i stosujemy Zintegrowany System Zarządzania, zgodny z normami PN-EN ISO 9001:2000 oraz PN-EN ISO 9001 : 2009. Posiadamy również Certyfikat Zakładowej Kontroli Produkcji na mieszanki mineralno – asfaltowe – zapewnia prezes Władysław Głód.

PPD-M S.A. świadczy przede wszystkim usług z zakresu budownictwa komunikacyjnego. Pozostała oferta to kompleksowe utrzymanie dróg, a także wynajem sprzętu drogowego oraz sprzedaż materiałów kamiennych i mieszanek mineralno – bitumicznych.

Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A.
ul. Szaflarska 102, 34-400 Nowy Targ
www.ppdm.pl

 - Artykuł sponsorowany -

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.