PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Jan Paweł II – Odwaga Świętości

Piątek, 1 października 2010 r.
Autor: Marcin Jagła

Jan Paweł II – Odwaga ŚwiętościNowy Targ po raz dziesiąty przystępuje do organizacji Dnia Papieskiego. Dzień Papieski jest obchodzony przez Kościół rzymskokatolicki od 2001 r. Przypada w niedzielę poprzedzającą 16 października, czyli wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Koordynatorem przedsięwzięć związanych z organizacją tego dnia jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.


Tegoroczny jubileuszowy X Dzień Papieski przypada niewątpliwie w chwili wyjątkowej. Wyrażone na Placu Świętego Piotra gorące pragnienie wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego Ojca Świętego Jana Pawła II, pamiętne santo subito, nie dość, że nie straciło nic ze swej dynamiki, to jeszcze staje się ciałem na naszych oczach. Podpisany przez papieża Benedykta XVI Dekret o heroiczności cnót Sługi Bożego Ojca Świętego Jana Pawła II pozwala żywić nadzieję, na rychłe ziszczenie się pragnień zarówno wiernych Kościoła Katolickiego, wyznawców innych religii, jak również wielu ludzi dobrej woli na całym świecie. Kościół w Polsce w dalszym ciągu nie przestaje modlić się o ów upragniony dar Bożej Opatrzności. W tym kontekście staje się jasne, że tegoroczny Dzień Papieski wpisuje się w duchowe przygotowanie do właściwego przeżycia chwili ogłoszenia błogosławionym lub świętym Największego z Rodu Polaków.

Program obchodów w Nowym Targu:

10 października 2010 r.
15.00 - Nieszpory przy obelisku Jana Pawła II na nowotarskim lotnisku

16 października 2010 r.
Parafia Św. Katarzyny w Nowym Targu
17.15 - Różaniec papieski
18.00 - Uroczysta Msza Św. o wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego Jana Pawła II

Parafia NSPJ w Nowym Targu
18.00 - Uroczysta Msza Św. o wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego Jana Pawła II
      - oprawa muzyczna Chór „Echo Gorczańskie”

Parafia Królowej Jadwigi w Nowym Targu
18.00 - Uroczysta Msza Św. o wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego Jana Pawła II

Parafia "Na Równi Szaflarskiej" w Nowym Targu
18.00 - Uroczysta Msza Św. o wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego Jana Pawła II
19.00 - Koncert zespołu „Przyjaciele Świętego Franciszka”

23 października 2010 r.
Parafia "Na Równi Szaflarskiej" w Nowym Targu
17.00 - Uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem JE Kardynała Franciszka Macharskiego dla uczczenia 32. rocznicy inauguracji pontyfikatu Jana Pawła II. Podczas Mszy św. nastąpi poświęcenie dzwonów.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria zaprojektowana...
    145 zł
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z pewnością...
    25 zł
  • Torebka filcowa XTorebka filcowa XTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.