PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Spotkanie osiedlowe w Szkole Podstawowej nr 6

Piątek, 8 października 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikW Szkole Podstawowej nr 6 im. burmistrza Józefa Rajskiego odbyło się kolejne spotkanie osiedlowe w ramach spotkań podsumowujących kadencję samorządu za lata 2006-2010. Po przedstawieniu multimedialnej prezentacji dotyczącej inwestycji oraz spraw, którymi żyło miasto w ostatnich 4 latach, zadawane były pytania dotyczące miasta, a szczególnie tematów związanych z osiedlami, na terenie których znajduje się Szkoła Podstawowa nr 6.


Pytania dotyczyły m.in.:

-    rozpoczętego remontu ulicy prowadzącej do Os. Na Skarpie i możliwości jej poszerzenia przed Zespołem Szkół Ogólnokształcących Nr 2,
-    dokończenia modernizacji ul. Nadmłynówka,
-    konieczności remontu ul. Kolejowej od „Zakopianki” do Al. 1000-lecia,
-    przebiegu spraw związanych z budową nowej „zakopianki” przez Nowy Targ,
-    uregulowania i pogłębienia przez RZGW koryta potoku Czarny Dunajec od mostu kolejowego do „zakopianki”,
-    terminu wyburzenia ruin basenu na Os. Na Skarpie,

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących p. Henryk Chrobak podziękował w imieniu społeczności szkoły i mieszkańców za dobrą współpracę z władzami miasta w ciągu ostatniej kadencji.

W czasie spotkania podkreślono też ważność utrzymywania przez miasto na tym osiedlu świetlicy osiedlowej „Renovaro” po cofnięciu jej dofinansowywania przez Starostwo Nowotarskie. Miasto wspiera funkcjonowanie świetlicy kwotą ok. 90 tys. zł rocznie.

Obecny na spotkaniu burmistrz Marek Fryźlewicz docenił wychowawczą rolę tej placówki dla środowiska dzieci i młodzieży z okolicy zapowiadając kontynuację jej finansowania, która zawarta będzie w projekcie budżetu na 2011r. Zapowiedział też i przedstawił zasady funkcjonowania Stacji Opieki „Caritas”, która rozpocznie swoją działalność za kilka tygodni na terenie Parafii św. Jadwigi Królowej i będzie świadczyła pomoc medyczną oraz pomoc z zakresu rehabilitacji osobom starszym, niepełnosprawnym i tym, którzy jej potrzebują.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Portki”„Portki”Płyta DVD zawiera spektakl „Portki” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 47 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Baciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiBaciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna...
    25 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie II Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.