PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2010 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Nowy Targ

Wiadomości

Udana operacja zaćmy u 101-letniej pacjentki

Poniedziałek, 8 listopada 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaNiepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Oko-Test” mieszczący się w nowotarskim szpitalu podjął się operacji usunięcia zaćmy u pacjentki w wieku aż 101 lat. Przebiegła ona pomyślnie. W niedzielę pani Władysława zgłosiła się do pierwszej kontroli i zdecydowała się już na operację drugiego oka.


- Dużo przeszłam w życiu, jedną wojnę, druga wojnę, powstanie warszawskie. Cała wróciłam do domu, a inni polegli. Takie widać moje przeznaczenie. I chciałbym jeszcze trochę pożyć – mówiła pani Władysława, zapewniając o swoim dobrym samopoczuciu po zabiegu.

- Chciałam jeszcze cos widzieć. Mam słabe prawe oko i przestałam widzieć na lewe. Byłabym niedługo całkiem pozbawiona wzroku – wyjaśniła pacjentka.

- Tak robili mi tę operację, że nic nie czułam. Nie bałam się. Zawsze liczyłam, że jest jeszcze drugie oko… - żartowała pani Władysława.

 - Pacjentka w ogóle na to oko nie widziała, miała tylko poczucie światła. Zabieg powinien być wykonany wiele lat temu. Teraz choć był dłuższy i bardziej skomplikowany, niż zazwyczaj, przebiegł jednak bez powikłań. Jeżeli tylko sprawna okaże się siatkówka i nerw wzrokowy, to będzie wszystko w porządku – wyjaśniała doktor Violetta Tomczyk-Dorożyńska, która w minioną sobotę przeprowadziła zabieg.

- Najstarszy mój pacjent do tej pory miał 98 lat. Teraz rekord został pobity. Takiemu zabiegowi można się poddać naprawdę w każdym wieku. Pozwalają na to osiągnięcia współczesnej medycyny. Zabieg jest bezpieczny, bezbolesny i przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Całe szczęście coraz więcej ludzi w starszym wieku decyduje się na ten krok. Wcześniej czy później wszyscy będziemy mieć zaćmę i ważna jest świadomość, że nie musimy być na nią skazani – przekonywała doktor Violetta Tomczyk-Dorożyńska.

- W każdym wieku trzeba szukać pomocy i ratunku – przekonywała także 101-letnia pacjentka.

NZOZ „Oko-Test” prowadzony przez dr n. med. Violettę Tomczyk-Dorożyńską w nowotarskim szpitalu działa już od ponad trzech lat. Zajmuje się diagnostyką i chirurgią oka. Dysponuje nowoczesnym sprzętem, który umożliwia wykonywanie zabiegów w trybie chirurgii jednego dnia. Są one bezpieczne, krótkie i bezbolesne, a przynoszą pacjentom ogromną poprawę jakości życia.

Zobacz w naszym sklepie:
  • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk Trebunia-Tutka...
    25 zł
  • Ludowe etui na tablet VILudowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.