PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2010 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Nowy Targ

Wiadomości

Jarosław Kaczyński odwiedził Podhale

Poniedziałek, 15 listopada 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW sobotę do Nowego Targu w ramach samorządowej kampanii wyborczej przyjechał prezes PiS Jarosław Kaczyński. W spotkaniu, które odbyło się w sali koncertowej szkoły muzycznej, uczestniczyło kilkaset osób. Obecni byli posłowie Anna Paluch i Edward Siarka, członkowie i sympatycy PiS z całego Podhala oraz kandydaci do władz samorządowych popierani przez to ugrupowanie.


Jarosław Kaczyński w swoim przemówieniu zachęcał do udziału w wyborach. Podkreślał również, że oprócz osobistych sympatii i antypatii, w podjęciu decyzji wyborcy powinni kierować się programem, a o tym często się zapomina. Ważnym punktem programu PiS-u w tych wyborach jest opracowanie strategii rozwoju gmin i powiatów oraz ich konsekwentna realizacja we współpracy z mieszkańcami. Na tym poziomie możliwa jest zmiana systemu zarządzania państwem. Kaczyński przekonywał, że kandydaci PiS-u są przygotowani, aby tego dokonać.

- Gminy, miasta, powiaty, szczeble wojewódzkie. Te samorządy wydają ponad połowę pieniędzy publicznych. To pokazuje jak ważne są te wybory. Głos na naszych kandydatów to głos na dobrą władzę samorządową - przekonywał Jarosław Kaczyński.

Podczas spotkania przedstawiono kandydatów PiS z terenu Podhala – kandydata na burmistrza Nowego Targu Andrzeja Kalatę, kandydata na burmistrza Zakopanego Jerzego Zacharko oraz ubiegających się o mandat w sejmiku wojewódzkim - Jarosława Szlachetkę, Marka Wierzbę, Jana Hamerskiego, Jana Piczurę, Krzysztofa Kurandę i Roberta Waniczka.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Torebka filcowa XTorebka filcowa XTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.