PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Wizyta konsula Słowacji

Piątek, 14 stycznia 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikNowy Targ jest po Warszawie najczęściej odwiedzanym przez Słowaków miastem w Polsce – wynika z informacji przekazanych dziś przez Konsula Generalnego Republiki Słowackiej w Krakowie Marka Lisansky’ego, który przyjechał z wizytą zapoznawczą do Burmistrza Marka Fryźlewicza. Konsul bardzo chwalił też Nowy Targ jako miasto bardzo zaangażowane we współpracę ze Słowacją.


Marek Lisansky, który rozpoczął misję dyplomatyczną w grudniu 2009 r. komplementował realizację projektu „Podróż Kulinarna z Nowego Targu do Kieżmarku”, w ramach którego w ubiegłym roku odbyły się prezentacje kuchni polskiej w Kieżmarku i kuchni słowackiej w Nowym Targu. Wśród upominków, które wręczył mu Burmistrz Marek Fryźlewicz znalazła się m.in. książka kucharska wydana jako jeden z punktów projektu, oraz miejski kalendarz, który również został wydrukowany przy realizacji „Podróży...”.

Konsul obiecał interwencję i wsparcie pomysłu budowy ścieżki rowerowej wokół Tatr, której projekt nie został przyjęty do dofinansowania z unijnych środków, a który zdaniem Lisansky’ego byłby znakomitym produktem turystycznym, na którym na pewno obydwa kraje by zyskały. Również budowa zaniechanych na razie przez rząd odcinków drogi Kraków – Zakopane ma zdaniem Konsula strategiczne znaczenie dla wzajemnych kontaktów obydwóch krajów.

Spotkanie odbyło się w obecności Konsula Honorowego Republiki Słowackiej Wiesława Wojasa, oraz Naczelnika Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji Urzędu Miasta Nowego Targu Marcina Jagły.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IPortfel IPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z czarnej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.