PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Pomoc dla Kubusia Nowaka

Sobota, 22 stycznia 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-Pawlik6040 zł i 15 euro – efekt kwesty przeprowadzonej podczas 21. Spotkania Noworocznego Burmistrza Marka Fryźlewicza trafił już w ręce rodziny Kubusia Nowaka, na którego rzecz zbierane były pieniądze. Pod nieobecność Kubusia i rodziców w Polsce, pieniądze od Burmistrza odebrał dziadek chłopczyka, Wojciech Nowak.


- Dziękujemy za informacje i przekazane pieniążki. Jesteśmy głęboko wzruszeni, że podczas Spotkania Noworocznego u Burmistrza Marka Fryźlewicza osoby działające dla dobra Nowego Targu okazały również dobroć dla nas, pamiętając o naszym Kubusiu – napisali w podzięce rodzice – Wioletta i Mariusz.

Przypomnijmy że Kubuś, który aktualnie ma 1 rok i 5 miesięcy urodził się bez gałek ocznych, co nie tylko oznacza brak wzroku, ale groźbę deformacji twarzy podczas rozwoju fizycznego. Przeszedł już dwie operacje formowania oczodołu i powiększania powiek w klinice w Rostock. W lutym rodzinę czeka następne przeżycie - kolejna operacja. Oprócz tych operacji Kubuś już w swoim krótkim życiu odwiedził klinikę trzy razy w celu wymiany protez. Operacja polega na umieszczaniu w miarę rozwoju twarzoczaszki implantów (ekspanderów) samorozprężających się do określonej wielkości. Na te implanty nakładane są protezy oczu.

- Obecnie Kubuś stawia pierwsze kroki, cieszymy się z jego każdego samodzielnego kroczku i jakiegokolwiek postępu w rozwoju – piszą rodzice. - Kubuś jest dla nas wielką radością. Jesteśmy wdzięczni Panu Burmistrzowi Markowi Fryźlewiczowi i wszystkim uczestnikom spotkania za to, że pamiętacie, że jesteście ciągle z nami, z naszym problemem. Bóg zapłać. Szczęśliwego Nowego Roku!

Zobacz w naszym sklepie:
  • BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiBALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka, Wojciech...
    30 zł
  • Torebka filcowa XIVTorebka filcowa XIVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Okładka na zeszyt IIIOkładka na zeszyt IIILudowe okładka na zeszyt (A5) z jasno szarego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.