PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Kolejny cykl szkoleniowy i wycieczka dla nauczycieli historii i wos

Czwartek, 3 marca 2011 r.
Autor: PTH O/Nowy Targ

Kolejny cykl szkoleniowy i wycieczka dla nauczycieli historii i wosPo raz kolejny Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu oraz Biblioteka Pedagogiczna rozpoczynają cykl szkoleniowy dla nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie z powiatów: nowotarskiego, tatrzańskie i suskiego.


Początki organizacja spotkań podhalańskich nauczycieli z metodykami sięgają roku 2007. Ich pomysłodawca i pierwszym kierownikiem był Bogusław Gut, członek PTH i nauczyciel historii w Zespole Szkół Rolniczych w Nowym Targu. Od roku 2009 organizacji i koordynacji spotkań podjęła się Jadwiga Jurkowska, pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Targu i jednocześnie sekretarz Zarządu PTH.

Poprzednie edycje orgaznizowane były przy współpracy z Nowotarskim Kuratorium Oświaty i Instytutem Pamięci Narodowej w Krakowie. W aktualnej wiosennej edycji przewidziano warsztat metodyczny, który poprowadzi Grzegorz Szymanowski, znany i ceniony krakowski metodyk, autor szeregu podręczników do nauczania historii. Dzięki nawiązaniu współpracy z Muzeum Historii Polski, nauczyciele będę mogli także uczestniczyć w wycieczce szkoleniowej w Krakowie.

W związku z powyższym cykl szkoleniowy swoim zakresem obejmować będzie następujące zagadnienia:

1.„Wycieczka szkoleniowa do Muzeum PRL w Krakowie”.

W programie: Gra przestrzenna „Dekada 79-89”; spacer po multimedialnej ścieżce edukacyjnej po Nowej Hucie, zwiedzanie Bazyliki Bożego Ciała Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich. Prowadzący: mgr Jagoda Jurkowska. Termin i miejsce spotkania: 23  marca 2011 r. godz. 9.00 (Czytelnia Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Targu)

2. „Projekt edukacyjny – zasady tworzenia i sposoby realizacji”

Prowadzący: metodyk historii mgr Grzegorz Szymanowski. Termin i miejsce spotkania: 30 marca 2011 r. godz. 14.30 – Czytelnia Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Targu.

Po zakończeniu tych 2 spotkań uczestnicy uzyskają zaświadczenia potwierdzające ich udział w warsztacie metodycznym i wycieczce szkoleniowej.

Koszt udziału:

- wycieczka szkoleniowa 40 zł/os.

- warsztat metodyczny 10 zł/os.

Zgłoszenie udziału w warsztacie metodycznym i wycieczce szkoleniowej następuje przez przesłanie Karty Zgłoszenia listownie na adres: Biblioteka Pedagogiczna w Nowym Targu 34-400 Nowy Targ, ul. Królowej Jadwigi 1; faxem pod numer 018 266 29 74, lub drogą elektroniczną: e-mail: bibpednt@poczta.onet.pl

Zgłoszenia udziału  należy przesłać do 11 marca 2011 roku. Wzór Karty Zgłoszenia znajduje się na stronie Biblioteki Pedagogicznej www.nowytarg.pbwnowysacz.pl.

Szczegółowych informacji udziela kierownik warsztatu i wycieczki szkoleniowej pani mgr Jagoda Jurkowska pod numerem telefonu 0 692 133 969

Zobacz w naszym sklepie:
  • Korale folkowe IIKorale folkowe IIKorale folkowe wykonane z tybetu i żółtej włóczki. Zapinane na haczyk. Długość całości 72 cm.
    70 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.