PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Seminarium dla pracodawców

Czwartek, 3 marca 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikNa Sali obrad Urzędu Miasta 2 marca odbyło się seminarium pt. „Elastyczne formy zatrudnienia oraz alternatywne, bezpłatne formy pozyskiwania i przygotowania zawodowego pracowników”, nad którym honorowy patronat objął Burmistrz Miasta Marek Fryźlewicz. Seminarium odbyło się w ramach projektu „Lokalne Strefy Zatrudnienia w powiatach nowotarskim, suskim i tatrzańskim” realizowanego przez Reed in Partnership Polska współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


- Zależy nam na efektach w postaci zwiększenia możliwości zatrudnienia i zwalczania tego co jest ostatnio zauważalne: pewnego wykluczenia społecznego osób powyżej czterdziestego piątego roku życia – powiedział Zastępca Burmistrza Eugeniusz Zajączkowski witając uczestników w imieniu Burmistrza Marka Fryźlewicza biorącego w tym samym czasie udział w Kongresie Euroregionu „Tatry”. - Ale problem dotyka również młodych ludzi wkraczających na rynek pracy, szczególnie w aspekcie kiedy mamy Podhalańską Państwową Wyższą Szkołę Zawodową, z której rozwoju oczywiście się cieszymy, natomiast powstają pewne refleksje związane z kierunkami kształcenia czy nie będzie pewnej nadprodukcji absolwentów tam gdzie nie ma zapotrzebowania na rynku pracy. Mam nadzieję że pewne kwestie tutaj poruszane pomogą w porządkowaniu rynku zarówno z korzyścią dla pracodawców, ale również dla tych, którzy poszukują pracy. Wszystkim nam zależy żeby w tym zakresie uzyskać efekty, czego serdecznie życzę – zakończył swoje powitanie Burmistrz Zajączkowski.

Podczas seminarium wręczone zostały honorowe wyróżnienia dla przedsiębiorców organizujących dobre praktyki w zakresie aktywizacji zawodowej i zatrudnienia. Otrzymały je przedsiębiorstwa: Kegel-Błażusiak sp. z o.o., Uzdrowisko Rabka SA oraz Stacja Paliw Płynnych Piotr Tylka. Seminarium zorganizowało Małopolskie Stowarzyszenie Pracodawców.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...
    100 zł
  • Aniołek mały IAniołek mały IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.