Nowy Targ
Wiadomości
Albańscy skarbnicy w Urzędzie Miasta
Autor: Piotr Rayski-Pawlik
Piętnaście osób z Albanii, głównie skarbnicy, ale też przedstawiciel tamtejszego ministerstwa finansów oraz pracownik amerykańskiej organizacji doradczej USAID gościło w nowotarskim Urzędzie Miasta by zapoznać się z naszym systemem podatków lokalnych.
Burmistrz Miasta Marek Fryźlewicz, oficjalnie przywitał albańskich delegatów oraz zaprezentował sylwetkę i historię Nowego Targu. Następnie Skarbnik Miasta Łukasz Dłubacz pokazał prezentację na temat budżetu Nowego Targu oraz podatków lokalnych pobieranych w naszym mieście skupiając się głównie na podatku od nieruchomości.
W trakcie tygodniowego pobytu w Polsce delegacja z Albanii zdobywa wiedzę na temat naszego systemu podatkowego, szczególnie jeśli chodzi o podatki lokalne. Jednym z miast, które zechciała odwiedzić ta niecodzienna delegacja, był właśnie Nowy Targ. Po wizycie w Urzędzie Miasta delegaci udali się do siedziby Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Nowym Targu.
W Albanii dużym problemem jest słaba i nie aktualizowana baza podatników, a także źle funkcjonujące procedury ściągania podatków.
- Flakon szklany IV
Okrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm) 130 zł - Naszyjnik "Agatka"
Naszyjnik z pięknych fasetowanych kul agatu /średnica 1 cm./. Obwód 52 cm. Rurki i kulki z metalu antyalergicznego. Zapięcie posrebrzane. 75 zł - Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka Rybka
Zespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...40 zł



